Bolo by dobré, aby bolo sledovacie komando z kauzy Kuciak čím skôr „stiahnuté z obehu“, tvrdí Matovič

Ak sledovacie komando, ktoré participovalo aj na sledovaní neskôr zavraždeného novinára Jána Kuciaka, naďalej funguje, bolo by dobré, aby bolo čím skôr stiahnuté z obehu. Pred dnešným zasadnutím vlády to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO). Reagoval tak na medializované vyjadrenia šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, podľa ktorého „niektorí členovia komanda dodnes pri stretnutiach hovoria, že ich služby a ceny sú stále rovnaké“.

„Nedá sa urobiť všetko naraz, samozrejme,“ povedal premiér s tým, že pevne verí, že spravodlivosť na každého doľahne. „Len chvíľu to potrvá,“ uviedol Matovič. Dodal, že on sám informácie o prípadnom ďalšom pôsobení komanda nemá, ak ich však má šéf SIS, sú podľa predsedu vlády hodnoverné.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v tejto súvislosti povedal, že ak sú informácie reálne, tajná služba by s tým mala niečo robiť. „Určite sa budem na to pýtať,“ povedal.

Podľa svedeckých výpovedí v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka sledovací tým zorganizoval pre potreby Mariana K. bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Členom tímu bol aj ďalší bývalý siskár Miroslav Kriak a ďalšie osoby. Tóth aj Kriak vo veci vypovedali ako svedkovia, pričom priznali sledovanie Kuciaka aj iných novinárov. Podľa medializovaných informácií sa tím podieľa aj na sledovaní politikov. Kriak v tejto súvislosti pred súdom povedal, že on sám bol presvedčený, že pracuje na zadanie od SIS.

Matovič by nemal zabúdať, že Slováci odmietli bojovať proti slovanským bratom Rusom v prvej i druhej svetovej vojne

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies