Chaos začína prebúdzať aj ľudí, ktorí vôbec nerátali s tým, že by sa niekedy chceli venovať politike

Prieskum Focusu: viac ako polovica ľudí si myslí, že táto vláda nevydrží štyri roky.

A tretina dokonca predpokladá, že ani rok.

Toľko prieskum. Ja len podotýkam, že toto si ľudia myslia už teraz, keď sa toho ešte tak veľa neudialo. Aké to bude na jeseň?

Pretože prepúšťať sa začína až teraz, ľuďom úspory dochádzajú až teraz a naštvanosť na „ekonomickú pomoc“, ktorá je smiešna, sa začína prejavovať až teraz. Pre porovnanie, Česi sa sťažujú, že sľubované peniaze prišli len približne polovici firiem, ktoré o ne žiadali – u nás je to oveľa menej. (Preto zrazu aj to rýchle otváranie ekonomiky, napriek tomu, že ešte pred dvoma týždňami sa tu blúznilo o „blackoute“.)
A, znovu podotýkam, reálne vládnutie, s rôznymi kotrmelcami, sa ešte len začne, doteraz sa dalo vyhovárať na koronu.

Samozrejme, bolo by veľmi nešťastné, ak by nejaký budúci koniec Matoviča mal znamenať len toľko, že sa znovu vrátia časy, keď sa nie veľmi úspešne riešili problémy zdravotníctva, pokrivkávalo budovanie či obnova infraštruktúry, „digitalizácia“ sa riešila, tak, ako sa riešila…

Z môjho pohľadu je potešiteľné, že tento chaos začína prebúdzať aj ľudí, ktorí vôbec nerátali s tým, že by sa niekedy chceli venovať politike a čoraz častejšie sa pýtajú, čo sa s tým dá robiť. Aspoň ja podobné otázky od zimy dostávam stále intenzívnejšie.

Ak by výsledkom tejto zmätenej vlády bolo prebudenie časti rozumných ľudí a koniec letargie, bolo by to vlastne veľmi užitočné. Alebo sa mýlim?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies