Chrapúň v obleku slušňáka

Jediný spravodlivý človek na Slovensku, ktorému v súčasnosti tečie do najspravodlivejších topánok sa začal už otvorene a bez štipky hanby správať ako chrapúň, teda človek neokrôchaný, nevychovaný a extrémne bezočivý – Daniel Lipšic je skrátka chrapúň!

Horlivý bojovník za spravodlivosť, ktorému nesmrdeli peniaze od Jaroslava Haščáka, nech už mal v prípade Mecomu akúkoľvek pravdu, morálna autorita na akú sa Lipšic hrá by pre podnikateľa s Haščákovou povesťou nemal ani len prstom pohnúť, nieto mu ešte spracovávať analýzu za stovky tisíc eur. Hold, peniaze chrapúňom v obleku nikdy nesmrdia a tobôž nie ak je prípad stredobodom pozornosti médií, ktoré Lipšic miluje a oni milujú jeho!

Ani najväčší hajzlík v piatej cenovej netancuje na hroboch, lebo chápe, že niektoré hranice slušnosti a úcty k okoliu sa jednoducho neprekračujú. Kým Igor Matovič sa tancovaním so smrťou dostal k moci, tak Lipšic si vlastné ego mastí tým, že sa smrti nebojí, veď oni, ako je presvedčený samovraždu nespáchajú. Lipšic je dokonca presvedčený, že väzbou ich nezlomia a môžu ich šupnúť aj do najhoršej väzby na Slovensku so sídlom v Prešove, oni budú pokračovať!

Keď šupli generála Milana Lučanského, bojovníka proti mafii s vyše 20 ročnou nespochybniteľnou praxou a odvahou do väzby v Prešove, tak kvílenie zo strany vtedy ešte právnika Lipšica nebolo počuť, možno to bolo preto, že si Lučanský nevybral právneho zástupcu “zmrda”, alebo to jednoducho pasovalo do Lipšicovho videnia spravodlivosti! V čase hroziaceho vlastného zadržania už Lipšic tvrdí, že väzba v Prešove je chrapúnstvo, nielen pre sťaženú prácu právnika z Bratislavy, ale aj pre najhoršie väzobné podmienky na Slovensku.

Zadržanie vyšetrovateľov spriaznených s Lipšicom vyvolalo extrémne nízku dôveru v právny štát. Nie, nejde len o vojnu v polícii, ale aj o osobu Lipšica, ktorý ako neprokurátor zastáva funkciu Špeciálneho prokurátora, nerešpektujúceho zdražanlivosť, hrajúceho sa na mediálnu hviezdu, ktorú majú dokonca potrebu sledovať tajné služby. Lipšic trpiaci stihomamom si neuvedomuje svoju pozíciu a bojí sa odpočúvania, lenže v čase súdu s bývalým Generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom sa ukazuje, že napichnuté telefóny a odposluchy v aute najvyššie prokurátora v štáte ho teraz môžu dostať do basy! Bojí sa Lipšic Trnkovho osudu?

Lipšic ide chrániť Lipšica!

Pracovná skupina vytvorená bezpečnostnostnou radou na zvýšenie dôveryhodnosti právneho štátu je od začiatku alibizmom neschopnej vlády idiotov, ktorá si ďalšími “odborníkmi” ide chrániť vlastnú kožu pred predčasným koncom.

Prieskum o dôveryhodnosti prokurátorov Maroša Žilinku a Daniela Lipšica, doplnený o ministra vnútra Romana Mikulca pritom ponúka oveľa jednoduchšie a pragmatickejšie riešenie. Stačí sa zbaviť Lipšica, ktorému nedôveruje 64,7% opýtaných a cez palubu hodiť Mikulca, ktorému neverí 65,9% opýtaných. Problém je v tom, že koalícia na verejnú mienku zvysoka kašle a Lipšic s Mikulcom má v koalícii plnú dôveru.

A tak v pracovnej skupine na zvýšenie dôveryhodnosti v právny štát bude sedieť nedôveryhodný Lipšic s ešte menej dôveryhodným Matovičom! Výsledok tejto komisie je jasný už dnes – navrhnúť zákony, ktoré by zvýšili kompetencie Lipšicovi a tá dôveryhodnosť sa už nejako poddá…

Slovami Matoviča toto riešenie “pripadá ako hovno, čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár”, aj z Lipšica môžu zákonom urobiť “vrchného” prokurátora, ale stále to bude ten istý chrapúň, bývalý politik, náhodou právnik, náhodou prokurátor!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies