Spolupráca SMER – SD a HLASU – SD sa prirodzene očakáva

Kde sa pozrieme, všade je chaos a rozklad. Štát, polícia, verejné financie, boj s pandémiou, vzťahy vo vládnej koalícii, všade vládne totálny rozvrat.

Krajina nepochybne smeruje k predčasným voľbám a k novej vláde. Dobrou alternatívou pre Slovensko ale nemôže byť ďalší vládny zlepenec, koalícia vytvorená zo strán na jedno použitie, ako je napríklad dnes už prakticky neexistujúci Kiskov patvor Za ľudí. Dobrou alternatívou pre Slovensko musí byť stabilná vláda postavená na základe skúsených politikov a stabilných politických štruktúr. Len takáto vláda môže vyviesť Slovensko z hlbokej krízy, v ktorej sa nachádza. A na takejto alternatíve musíme začať pracovať už dnes.

Mrzí ma očividná nervozita vo vyhláseniach nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho na adresu SMERu – sociálna demokracia. Obavám sa, že keď to takto bude pokračovať, tak terčom politiky Hlasu nebude súčasná vládna koalícia, ale SMER – sociálna demokracia.

Bolo by nešťastné, keby Hlas ponúkal verejnosti ako alternatívu voličovi hašterenie sa s ostatnými opozičnými subjektmi. Politici  Hlasu zdieľajú s nami rovnakú minulosť, všetko, čo dosiahli, dosiahli vďaka SMERu a nemôžu sa tváriť, že nemajú nič spoločné s ťažkými chvíľami, ktoré SMER musel prejsť a ktoré nakoniec aj úspešne zvládol.

Je našou spoločnou povinnosťou okamžite začať rokovania o forme predvolebnej a povolebnej spolupráce, ktorá zabezpečí, že prirodzený blok SMERu a Hlasu, či už ako jedna strana alebo dvojkoalícia, bude mať schopnosť dosiahnuť výsledok na úrovni 35 až 40 percent, čo je úplne reálne. Pokiaľ sa bude Hlas viac orientovať na spoluprácu s liberálnymi stranami, ako je to dnes zrejmé, zabudnime na to, že Slovensko môže mať po voľbách silnú a stabilnú sociálno-demokratickú vládu.

Otvorene preto vyzývam politikov Hlasu na okamžité otvorenie takýchto rozhovorov, pretože to je nielen logické a prirodzené, ale sa to od nás aj očakáva.

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies