Čo momentálne platí v tejto krajine? Zákon, alebo tu vládne hlavný hygienik?

 Neviem, čo už mám urobiť proti vláde tejto anarchie, nezmyslov a nezákonnosti. Naozaj mi ide o to, aby tento národ bol zdravý, aby sme epidémiu zvládli. Ale zákonne! Nemôže predsa v jednom právnom štáte nastať situácia dvoch antagonistických názorov, pričom na základe jedného z nich, teda vyhlášky hlavného hygienika, nám hrozia vážne sankcie! Keď tu nie je schopný zasiahnuť parlament, keďže ten radšej nezasadá, musí zasiahnuť prezidentka. Nie alibisticky si schovať hlavu do piesku, ale konať. Ľudia ju nevolili len na to, aby si vyberala rúško, ktoré jej farebne najlepšie ladí ku kostýmu.
A nech mi niekto vysvetlí, či má niekto právo kontrolovať mi doklad o bezinfekčnosti na Covid, ktorý by mi niekto vystavil počas manévrov, ktorých sme svedkami. Má právo ma pokutovať polícia? Ak nie, mám právo postaviť sa na odpor? Toto nie je už žiadna sranda. V záujme štátnych predstaviteľov by malo byť tento rozpor čo najskôr vysvetliť a odstrániť. Vyzývam prezidentku, nech začne konať!!!
Ešte raz, teda. Čo má vyššiu právnu silu? Vyhláška hlavného hygienika, alebo toto? Cit.:
Predbežné stanovisko úradu (Úrad na ochranu osobných údajov) k preukazovaniu sa negatívnym výsledkom testu/ certifikátom z plošného testovania – aktualizácia
Úradu bol pracovný návrh vyhlášky, ktorej vypracovanie ukladá uznesenie vlády 693/2020 v bode C.1 doručený. Úrad vykonal právnu analýzu s ohľadom na ochranu osobných údajov, ktorú zaslal UVZ SR. Na základe tejto analýzy dospel k tomu, že ustanovenia zákona č. 355/2007 Z. z., ktoré má vyhláška vykonávať, táto v navrhovanom znení nereflektuje. S ohľadom na uvedené úrad nateraz zotrváva na svojom stanovisku z 29/10/2020 „Uznesenia vlády č. 678, aj 693, z pohľadu ochrany osobných údajov, nepovažujeme k dnešnému dňu za dostatočný právny základ na spracúvanie údajov týkajúcich sa zdravia.“.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies