Daniel Lipšic je len špička ľadovca

Reči, ktoré minulý rok pred parlamentnými voľbami viedli vtedajší opoziční politici boli naozaj ľúbivé, hovorili o odbornosti, hrdosti a bližšie nešpecifikovanej slušnosti. Komu by sa to nepáčilo? Ľudia nabehli do volebných miestností a najviac hlasov získal vtedajší youtuber Igor Matovič, ktorý počas kampane nebehal po Slovensku, ale natáčal videá vo Francúzsku, či na Cypre, kde si zároveň skontroloval schránky svojej Pavlínky. Po roku je všetko inak!

Do kresla v štátnej správe sa skôr dostane krava Malina Jána Slotu ako odborník, samozrejme, nemohol by ju vlastniť Slota, ale nejaký kamarát vládnej lúzy! Reči o “našich ľuďoch” naplnili do bodky, síce politika “našich” zostala, ale táto banda si nedá ani námahu, aby ich ľudia mali potrebné vzdelanie, resp. aspoň potrebnú prax a nepôsobili na dosadených funkciách ako truhlíci bez úcty a rešpektu.

Strana OĽaNO, o ktorej doteraz nevieme koľko má členov, jediný posledný verejný údaj je, že členovia by sa vošli do jedného výťahu, nemala problém dosadiť do kresiel 72 prednostov okresných úradov. Vraví sa,  že bolo nejaké výberové konanie, ale stranícky šéf Matovič doteraz nezverejnil, v ktorom výťahu sa konalo, nieto ešte podrobnosti o tomto konaní!

Podobným štýlom mení minister zdravotníctva Marek Krajčí riaditeľov nemocníc. Krajčí nemá problém vymeniť, ale nájsť dôvod prečo tak urobil! Po rokoch práce sa očakávajú slová vďaky alebo prejavenie úcty, ale minister osvietený umelým svetlom to vybaví neosobným listom. Namiesto odborníkov, z ktorých niektorí dané nemocnice viedli aj 17 rokov, a to aj v ťažkých časoch vymení za lesníka, okenára, či hutníka! Dôvod? Zdá sa, že viac ako odbornosť je návšteva tých istých chvál, ktoré navštevuje podľa vlastných slov “Bohom vyvolený” politik Krajčí.

Slováci sa počas Matovičovej vlády mali hrdo a vo veľkom vracať naspäť domov, avšak po Matovičových eskapádach v zahraničí, majú Slováci oveľa iné starosti ako premýšľanie nad návratom! Kto by sa dnes chcel vrátiť do krajiny, ktorú ovláda Matovič? To je ten, ktorý najskôr v Belgicku neodolal kamere a išiel svoje “one time, next time” a potom v Paríži francúzskemu prezidentovi oznámil, že ho strihala 11-ročná dcéra Klárka, vďaka Bohu, nie britvou, ale nožnicami na papier… Ktorý Slovák sa dnes bude v zahraničí hádať, že Slovensko nie je Slovinsko?

Na špici celého ľadovca príchodu “odbornosti” na Slovensko, nad vládou lúzy stojí advokát a najnovšie prokurátor Daniel Lipšic! Ešte minulý týždeň bol tzv. “Lex Lipšic” len konšpiráciou múdrosračov a alternatívnych médii, dnes sa ukázalo, že účelová zmena bola šitá na mieru Lipšicovi, ktorého minulosť je samá náhoda, vďaka, ktorej napr. získal výnimku z justičnej skúšky, dva hlasy opozície (HZDS) mu dovolili sedieť v kresle ministra, a poslednou náhodou je, že v auguste minulého roka ho jeho kamarát minister Milan Krajniak potreboval na ministerstve a zabezpečil mu bezpečnostnú previerku, bez ktorej by dnes nebol Špeciálnym prokurátorom… Koľko kreatúr ešte čaká na svoju stoličku?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies