Na čelo špeciálnej prokuratúry si Matovič presadil svojho Urválka, politické čistky sa teraz roztočia v plnej paráde – vitajte v totalite!

 

Koalícia si práve v parlamente nasilu presadila Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora. Zlo dnes zvíťazilo.

Ale nie je to žiadne prekvapenie. Hovorili sme to od prvej chvíle. Prijali si kvôli tomu Lex Lipšic, odohrali trápnu komédiu s verejným vypočúvaním, akože dopredu nevedia, koho budú voliť – a potom si ho pár dní na to schvália. Úplne na hulváta.

Mal som v parlamente polhodinový prejav o tom, čo je Lipšic zač. Zhrnul som, čo je to za monštrum. A osobitne som zdôraznil, že pozícia špeciálneho prokurátora by mala byť obsadená niekým, kto okolo politiky ani nezavadil.

Na tento post sa vyslovene žiada niekto nezávislý. A nie chlap, čo k prokuratúre nikdy ani nepričuchol, no zato zakladal jednu z vládnych strán a stal sa symbolom politickej vendety. To vidí každý okrem Svedkov Matovičových.

Lipšic je tou najhlúpejšou voľbou, aká existuje. To tam radšej mali dať nejakého hutníka. Každý prípad, ktorý bude odteraz skúmať špeciálna prokuratúra, bude spochybniteľný – kvôli Lipšicovi. Lebo obhajoval polovicu gaunerov republiky, vrátane Matoviča a Kisku.

A ako politik šíril nekonečnú nenávisť voči Smeru – koho ten chce teraz stíhať? Však každý jeho úkon skončí na európskych súdoch – prokuratúra sa kvôli nemu dostane do kompletnej paralýzy. Oni si strelili do vlastnej nohy. Nedomyslené, primitívne, arogantné.

Mimochodom, voľba mala byť pôvodne až budúci týždeň, ale oni sa tak trasú, aby tam už mali svojho Vrchného Inkvizítora, ktorý bude upaľovať každého, kto nebude nasledovať Písmo Matovičovo, že ho tam chceli silou-mocou presadiť ešte dnes. A ich prostoduchí Pročkovia to na povel odhlasovali. Ako inak.

Iróniou je, že v pondelok na vypočúvaní mi Lipšic potvrdil, že – citujem – „nemá problém poskytnúť svoje záverečné práce“. A viete, kedy doručil svoju rigoróznu prácu?

Naveľa, naveľa, po trojdňových naťahovačkách až dnes popoludní, práve v čase, keď už prebiehala voľba. Čiže nedal šancu opozícii, aby jeho prácu skontrolovala, či nejde o plagiát. Hrdina.

A svoju slávnu prácu z Ameriky, ktorou sa tak vystatuje, neposkytol vôbec. Napísal ju vôbec? Nepreložil len svoju slovenskú rigorózku? Nepodvádzal? Netrávil svoj čas v USA namiesto Cambridgu v Langley? Prečo sa bojí svoju prácu zverejniť napriek tomu, že to sľúbil?

Len pripomínam, že americkí daňoví poplatníci zaplatili Lipšicovi za jeho kurz v USA okolo 70 tisíc dolárov – ten chlap je výtvorom USA a nepochybujem, že bude slúžiť daňovým poplatníkom, ale nie tým slovenským.

Slovensko je asi jedinou krajinou sveta, ktorá bude mať na čele odsúdenca v podmienke – chlapa, ktorý zabil človeka. Bude tam politický skrachovanec, čo obhajoval Pentu, posielal na ľudí vodné delá, obchádzal zákon pri justičnej skúške aj pri previerke NBÚ a nevie vyvrátiť, či je vydierateľný za svoje milenecké aféry.

Vo svojom prejave som mu pripomenul všetko – hneď, ako bude video zverejnené na stránke NR SR, zavesím to sem. V tejto chvíli môžeme povedať len jedno: dnes je čierny deň pre spravodlivosť na Slovensku.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies