Diverzia „čurillovcov“ na Inšpekcii bola zmarená, Žilinka odstavil prokurátora ktorý vec mal riadne dozorovať

Diverzantský projekt skončil

Juhász,Durka a Svitok, ktorí napochodovali na Úrad inšpekčnej služby s jednoznačnou snahou nadržiavať a manipulovať vo vyšetrovaní „čurillovcov“ vstupovali do vyšetrovania spôsobom, ktorý dozorujúcemu prokurátorovi Krajskej prokuraúry v Bratislave nebol podozrivý a umožnil zmanipulovanie vyšetrovania.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odňal dozorujúcemu prokurátorovi túto vec a pridelil ho Krajskej prokuratúre v Trnave.

Bezprostredne nadriadení policajtov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) v prebiehajúcom trestnom stíhaní mali procesné postavenie svedka a v takom postavení aj vypovedali, v dôsledku čoho mali byť pre zaujatosť vylúčení z rozhodovania o podaných sťažnostiach. Ich rozhodnutia tak zaťažili konanie PODSTATNOU VADOU KONANIA, zdôvodňuje svoje rozhodnutie Žilinka.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odňal prípad tzv. čurillovcov Krajskej prokuratúre Bratislava a pridelil ho Krajskej prokuratúre Trnava. Urobil tak so zreteľom na zistené nezákonnosti, ich povahu a bezprostredný dopad na procesnú použiteľnosť vykonaných dôkazov.

Okrem odstránenia nezákonností v prípade avizuje aj vyvodenie zodpovednosti za porušenie povinností prokurátora. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR .

„Po preskúmaní zákonnosti konania a rozhodnutí o všetkých námietkach zaujatosti konajúceho vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), podaných od vznesenia obvinenia vo veci trestne stíhaných príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry, som zistil, že uzneseniami bezprostredne nadriadených policajtov ÚIS z 30. septembra 2021, 08. novembra 2021, 16. novembra 2021 a 02. novembra 2023, ktorí rozhodovali o sťažnostiach proti uzneseniam vyšetrovateľa ÚIS, ktorými sa tento na základe námietok zaujatosti nevylúčil z vykonávania úkonov trestného konania, a v konaní, ktoré im predchádzalo, DOŠLO K PORUŠENIU ZÁKONA. Bezprostredne nadriadení policajtov ÚIS v prebiehajúcom trestnom stíhaní mali procesné postavenie svedka a v takom postavení aj vypovedali, v dôsledku čoho mali byť pre zaujatosť vylúčení z rozhodovania o podaných sťažnostiach. Ich rozhodnutia tak zaťažili konanie PODSTATNOU VADOU KONANIA, dozor vykonávajúci prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava na porušenia zákona zo strany bezprostredne nadriadených policajtov ÚIS NEREAGOVAL, NÁPRAVU NEZÁKONNÉHO STAVU PRÁVNYMI PROSTRIEDKAMI DOZORU PROKURÁTORA NEVYKONAL a NEZÁKONNOSŤ NEODSTRÁNIL,“ uviedol Žilinka vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Lipšicova šachovnica smrti a výroba kajúcnikov vyšetrovateľom NAKA Čurillom

Už dávnejšie existovali podozrenia o účelových personálnych zmenách na Úrade inšpekčnej služby kvôli ktorému Hamranove velenie polície vydieralo a nakoniec dosiahlo odchod  ministra Šimka, čím otvorili cestu čurillovských policajtov a dosiahlo ich dosadenie priamo do srdca úradu, odkiaľ mali prístup, motiváciu aj prostriedky pre manipuláciu vyšetrovania. Absurdná bola neschopnosť, alebo nevôla dozorujúceho prokurátora na čurillovcami v tejto veci urobiť poriadok. Ako už opozícia vedená Ficom upozorňovala, je to ako keď sa z capa urobí záhradník.

Fico demaskoval štátny policajný teror na NAKA

Dá sa iba domnievať a predpokladať, že obklúčenie a ovplyvňovanie dozorujúceho prokuráora bol sprevádzané rôznymi prostriedkami a argumentami, preto bude zaujímavé sledovať ďaľšie rozuzlenie a rozvíjanie tohoto príbehu.

Slovenský James Bond na slobode – Čurillove prepustenie odôvodnil súd nad rámec svojich právomocí

Zverejnená informácia samozrejme vyvoláva celú vlnu interpretácii aj dezinterpretácii, podľa ich účelu. Aj podľa vyjadrenia sudcu Petra Šamka, člena súdnej rady môže dôjsť k vývoji situácie aj primeraným rozsahom opatrení v zmysle § 363, pričom advokát čurillovcov samozrejme prognózuje anulovanie rozhodnutí a uznesení až na úroveň trestného stíhania. Nesporným faktom však je existencia legálne zadovážených dôkazov v podobe súdom povolených nahrávok, ktorých význam je zásadný pre posúdenie skutku. Tieto anulovať možné nie je. Očakávame tak zásadný právny a procesný pohľad nového prokurátora v tejto veci a jeho pokyny smerom k vyšetrovaniu.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies