Dnes bol zrušený demokratický princíp deľby moci a úroveň ľudských práv sa vrátila do stredoveku

Ako kedysi Hitler, teraz Matovič k neobmedzenej moci prišiel

Dnes, na návrh vlády parlament prijal 𝐙á𝐤𝐨𝐧 o bezpečnosti štátu, ktorým umožnil vláde predlžovať núdzový stav donekonečna. V tomto zákone parlament umožnil hociktorému nevolenému úradníkovi (napr. hygienikovi) 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐯𝐨ľ𝐧𝐞 𝐨𝐛𝐦𝐞𝐝𝐳𝐨𝐯𝐚ť ľ𝐮𝐝𝐬𝐤é 𝐩𝐫á𝐯𝐚 všetkým osobám na Slovensku, najmä slobodu pohybu, zhromažďovania, práva na vzdelanie a práva na vierovyznanie.
Vládny úradník tak môže rozhodnúť svojou vyhláškou hocikedy, bez obmedzenia. Môže nariadiť aj nútené práce, ako aj zrušiť vlastníctvo nehnuteľností a iných vecí.

Podobne, krátko po vymenovaní Hitlera za predsedu vlády, nemecký parlament prijal 23.3.1933 tzv. Ermächtigungsgesetz (Zmocňovací zákon), na základe ktorého mohol Hitler a jeho úradníci vládnuť rovnako pomocou vyhlášok. Tak isto, ako zákon prijatý dnes v NR SR, aj hitlerov zákon vstúpil do platnosti hneď nasledujúci deň.

Ústavný súd tento nový Zákon o bezpečnosti štátu nesmie preskúmať, vládna väčšina mu to zakázala pred pár dňami. Nikto sa už na súd obrátiť nemôže.

Dnes bol zrušený demokratický princíp deľby moci a úroveň ľudských práv sa vrátila do stredoveku, keď akýsi kráľovský úradník nariaďoval nevoľníkom zákaz opustiť pánov pozemok, na ktorom mohol nevoľník nanajvýš iba tvrdo pracovať. S tým rozdielom, že počas stredoveku bolo navštevovať bohoslužby dovolené.

Ľuďom hrozia za porušenie nariadení drakonické tresty.

História nás učí, že ak má vláda možnosť použiť proti svojím protivníkom drastické perzekúcie, urobí tak.
Keď sa ľudia nemôžu brániť proti bezpráviu súdnou cestou, začnú tiež používať násilie.

Čaká nás čoskoro vlna perzekúcií a násilia?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies