Fašizmus začína vyhlasovaním mimoriadnych opatrení …

Pomôže mimoriadny stav slovenskému zdravotníctvu, ktoré vlády za viac ako 30 rokov sústavne decimovali? Rozhodne o tom pochybujem.

Je normálne, že o mimoriadnom stave sa ide hlasovať hlasmi nakazených poslancov, ktorí majú výnimku od Mikasa, hoc ostatní musia dodržiavať karanténu? Nie je to papalašizmus najvyššieho zrna, kde sú ľudia rovní a rovnejší?

Nie je vrcholom pokrytectva prehlasovanie koaličných politikov, že podporia výnimočný stav i hlasovanie prostredníctvom infikovaných poslancov, len kvôli tomu, aby zamedzili občanom z dôvodu pandemickej situácie sa zhromažďovať, hoc nesúhlasia s prítomnosťou nakazených poslancov? Pokrytectvo najhrubšieho zrna.

Ľutujem, ale dnes musím konštatovať, že na Slovensku zomrie demokracia, na ktorú sa odvolávajú všetky ponovembrové vlády, pretože fašizmus nezačína koncentrákmi a šibenicami, nimi končí. Fašizmus začína vyhlasovaním mimoriadnych opatrení – tak ako to poznáme z dejín talianskeho fašizmu, nemeckého nacizmu a z dejín latinskoamerických štátov kondora.

PS: Tá „hnusoba“ je tak nebezpečná, že musel byť schválený prapodivný zákon o predlžovaní mimoriadneho stavu na ochranu pred „hnusobou“ hlasmi „hnusobou“ nakazených poslancov.
Mojim objektom bádania sú politické dejiny, no je to nevšedný pohľad aj pre mňa, čo sa politickými dejinami zaoberám.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies