Mali by sme si zvykať na novú koloniálnu vlajku?

Čo sa stalo s našou diplomaciou?!!

Naša diplomacia sa od nástupu novej vlády zatiaľ nijako nevytiahla, ba naopak okrem točenia infantilných videí a nepochopiteľnej vojny s hoaxami (čo s tým má rezort zahraničných vecí?), sme v zahraničnej politike svedkami zbytočnej nadpráce pripomínajúcej snaživých politrúkov z bývalého režimu.

Kým Slovensko je na chvoste EU v čerpaní fondu obnovy, nehovoriac o tom, že Slovensko vďaka laxnosti našej vlády dostane peniaze neskôr ako ostatné členské štáty. O úrovni našich zahraničných predstaviteľov hovoria aj nasledovné čísla- Slovinsko- 1,1 miliardy eur, Chorvátsko 1 miliarda eur, Česká republika 2 miliardy eur a teraz pozorne čítajte- Slovensko 631 miliónov eur.

Toto sú financie na podporu členských štátov, ktoré v októbri 2020 schválila Rada EU. Zdá sa vám to nefér? Aj mne! A čo robia naši diplomati, či vrcholoví vládni predstavitelia?

Korčokove ministerstvo pravdy

Miesto toho, aby naše ministerstvo zahraničných vecí bolo motorom pri získavaní väčších súm na obnovu našej ekonomiky z EU, tak je motorom infantilných informačných kampaní. Nechápte ma zle, je skvelé, že sa partia z rezortu zahraničných vecí rozhodla viac komunikovať, no prečo práve tento rezort rieši hoaxy a dezinformácie to netuším.

Zatiaľ čo v posledných dňoch prebieha zápas medzi V4 a EU o podmienke právneho štátu pri čerpaní fondov EU v novom programovom období. Presnejšie V3 a EU, keďže naši predstavitelia sa k téme buď nevyjadrujú, alebo podporujú pozíciu EU.

Pričom je to práve táto vláda, ktorá cez koleno ohýba Ústavu a porušuje základné ľudské práva, čiže sa nás táto klauzula bytostne týka. Zároveň nikto nevie, či si spätne v Komisii niekto nespomenie na právny marazmus Matovičovej vlády a nerozhodne sa nám v budúcnosti zastaviť fondy EU.

Korčok sám vo svojich vyjadreniach najprv tvrdil, že pravidlo nie je také dôležité, kým vo svojom poslednom vyjadrení hovorí o tom, že sa nič nemení a klauzula ostáva v legislatíve. Pričom sa posmešne vyjadruje, že víťazstvo Maďarska a Poľska, by bolo aj víťazstvo nad Sorosom.

Pán minister pravdy sa však trochu prerátal, keď sám George Soros napísal, že ústupok Maďarsku a Poľsku je porážkou EU a Angely Merkelovej. Čiže je na mieste sa zamyslieť, kto nám hovorí pravdu, či Ministerstvo pravdy, alebo sám George Soros.

Pán Korčok nesedia vám počty

Minister pravdy sa tiež nechal počuť, že by sa jednalo o prehru pre 25 ostatných štátov, ak by bolo pravidlo právneho štátu odstránené z európskej legislatívy. Áno prehru pre globalistov, veriacich v univerzálne princípy, ktoré spĺňa len zopár krajín a v realite sú skôr progresívnou utópiou.

Okrem toho, že toto pravidlo môže byť zneužívané, keď napríklad vo Francúzsku sú brutálne zásahy polície prehliadané, ale inde už prehliadnuté byť nemusia. Ale najmä sa jedná o otázku európskej diverzity a jedinečnosti našich národov. Veď práve fakt, že na rekatívne malom priestore sa nachádza množstvo rôznorodých identít a národov nás robí Európanmi.

Preto by minister Korčok nemal zabúdať kde sú jeho korene a ktorej krajine slúži. A nie, neurobí nás lepšími ani pokrokovejšími, keď budeme slepo pritakávať nezmyslom z Bruselu, ale to, keď prijmeme našu identitu a budeme sa na nej snažiť budovať Európu zajtrajška, ktorá, pevne verím, bude Európou národov a nie Európou úradníkov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies