Dokázal by Kovařík viesť susedskú hliadku?

Môže ustráchaný človek viesť policajný zbor v čase už otvorenej voľby policajtov? Môže, ak mu za chrbtom stojí arogantný minister vnútra, ktorý považuje list vyšetrovateľa politikom za drzosť plnú lží, pričom politiky v súčasnom “nastoľovaní” spravodlivosti je viac než dosť.

Peter Kovařík, Policajný prezident, našiel po troch týždňoch od zmarenia zásahu Úradu inšpekčnej služby voči príslušníkom NAKA slová a odvahu predstúpiť pred kamery a obhajovať postup vďaka, ktorému ušli dvaja svedkovia. Žiaľ, pre neho tie správne slová nenašiel a ukázal, že prakticky nemá ani na to, aby viedol susedskú hliadku!

Kovařík najskôr tvrdil, že dve hodiny nevedel čo sa deje, neskôr už vedel, a tak zásah prerušil a akciu ukončila vyšetrovateľka Diana Santusová, ktorá to urobila tesne pred tým ako sa on dozvedel, že zásah je zákonný. Samozrejme, Kovařík s vážnosťou v hlase a strachom v očiach dodal, že podobne by postupoval aj v budúcnosti, lebo prijaté interné predpisy treba rešpektovať! Kovaříkova obhajoba by nestačila ani maturitnej komisii, ale keďže medzi rečou spomenul, že tím Očistec je niekým sledovaný a mal uvoľnené kolesá na autách, tak skúškou angažovaných médií prešiel. Z ustráchaného Policajného prezidenta, ktorého nevedomosť má za následok útek svedkov, je takmer hrdina, predsa len týmto tvrdením pomasíroval ego  (ne)špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi, ktorý básni o antitíme…

Bojkovi na čele polície neskôr pomohol arogantný minister vnútra Roman Mikulec zvaný “Pilot”, ktorý vyšetrovateľku Santusovú posiela na detektor lži. Mikulec tak ukázal, že v OĽaNO nie je náhodou a vytiahol obľúbený tromf Igora Matovič, ktorý je v prípade zahnatia do kúta vždy po ruke. Škoda, že Mikulec na detektor nejde najskôr sám, možno by verejnosť uverila, že úplatok, z ktorého je podozrivý naozaj nezobral!

Očkovacia kampaň na dne: Matoviča teší lotéria, Sulík hľadá Fera!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies