Hanba v priamom prenose! Diváci nadávajú na Matovičovu očkovaciu lotériu. Zaočkovaní ľudia prišli o státisíce

Agresívnej očkovacej kampani farmaceutických firiem a slovenského covid-byra dala prostredníctvom očkovacej lotérie priestor verejnoprávna RTVS vo svojej novej relácii.

Tak toto nevypálilo úplne najšťastnejšie. V nedeľu večer si mohli diváci pozrieť prvú časť očkovacej lotérie. Hosťom prvého večera bola skupina Peter Bič Projekt, jej člen Peter Bič vyžreboval Lýdiu z Nižnej Sitnice. Ako prvá osoba vôbec to Lýdia zvládla takmer na prvý raz a získala 101 000 eur! Stačilo jej k tomu prečítať heslo, ktoré sa objavilo na obrazovke. Ako druhá prišla žrebovať olympionička Zuzana Rehák-Štefečeková. Pomedzi žrebovanie zároveň púšťali príbehy ľudí zasiahnutých covidom. O ďalšiu prémiu bojoval Matej z Ružindolu, ktorý na poslednú chvíľu zdvihol telefón, no potom položil a prišiel tak o závratnú výhru.

Nikto presne netušil, ako to vlastne celé bude prebiehať a podľa toho, to aj tak vyzeralo. Ak totiž chcete vyhrať rozprávkové státisíce z prémiových výhier, musíte sedieť pri televízore a ak vás vyžrebujú, tak musíte ešte prečítať aj heslo z obrazovky v stanovenom limite.

Práve táto podmienka sa však stala terčom kritiky. Pani Zuzana z Prešova totiž sledovala reláciu, avšak mala časové oneskorenie, ktoré sa stáva napríklad pri vysielaní cez internet. Mala smolu, pretože v danom časovom limite nestihla prečítať heslo a prišla tak o 400 tisíc eur. Nepochodili ani niektorí iní súťažiaci, ktorí reláciu Byť zdravý je výhra, nesledovali, prípadne zložili telefón.

Skóre teda prišiel vyrovnať Peter Marcin, ktorý žreboval tretieho výhercu s nádejou na výhru 200-tisíc eur. Marcin vyžreboval Jakuba z Rakovnice, ktorý mu však nezdvihol. Štvrtá osoba vďaka nemu hrala o 300-tisíc a vyžreboval ju herec z Činohry SND. Lukáš z Košíc sa však príliš nechopil šance a túto sumu nevyhral! Nebol totiž pri televízii a stálo ho to rozprávkovú sumu. Musí si vystačiť s bolestným, ktorým je 1000 eur.

Viacerým divákom sa tento spôsob lotérie vôbec nepáčil.

„Sledujem očkovaciu lotériu a neverím vlastným očiam. Zavoláte človeku ktorý sa dal zaočkovať, či už dobrovoľne, alebo pod tlakom nejakých životných okolností, ale hlavne sa správa zodpovedne. A namiesto toho, aby ste mu pogratulovali a odovzdali výhru, tak žiadate od človeka heslo,“ zlostí sa jeden z nich. Tŕňom v oku sa stal aj dvadsaťsekundový limit, počas ktorého musí súťažiaci prečítať heslo z televíznej obrazovky. Niektorí diskutujúci sa zamýšľajú nad tým, či v tomto prípade nejde o diskrimináciu zrakovo či inak postihnutých ľudí. Rovnako tiež poukazujú na to, že nie každý musí v nedeľu večer sedieť pri televízore.

„A čo ľudia, čo robia nočné? Alebo čo musia šoférovať? Kojiť bábätko? Uspávať deti? Čo hluchí, slepí, pomalší ľudia? Nestačí, že sú zodpovedne zaočkovaní, henten ich chce trestať za to, že nemôžu pozerať telku alebo telefonovať,“ poznamenala diskutujúca.

Ľudia však hromžili márne. Ako sa zdá, minister financií Igor Matovič je s celou akciou spokojný. „Uff, dráma hneď na prvýkrát. 300 tisíc v lufte – „nepozerám telku”, 400 tisíc v lufte – “mám pomalý internet”“, opisoval dôvody prečo to ľuďom nevyšlo.

„Nuž tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc eur,“ dodal spokojne financmajster, ktorý sa kritikou od fanúšikov nenechal vyrušiť. Spolieha sa totiž zrejme na štatút súťaže. Ak ste si ho doteraz neprečítali, môžete ho skúsiť hľadať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Nájdete ho zahrabaný v dolnom rohu a označený miniatúrnymi písmenami.

V štatúte sú okrem iného uvedené aj podmienky na získanie prémiovej výhry. Prvou je, že vás vyžrebujú a druhou, že potvrdíte správnosť hesla. Čo vyžaduje, aby ste sledovali televízne vysielanie.

„Skvelá táto lotéria napríklad pre sestričku na ARO, ktorá v čase losovania zachraňuje ľudské životy. Má 2 možnosti…vykašľať sa na lotériu alebo na pacienta,“ zaklincovala celú záležitosť Matovičova fanúšička.

Blaha: Ľuďom v priamom prenose odopierajú výhru na základe takých absurdných dôvodov, akože práve nekukajú telku alebo majú pomalý internet

Absurdnú komédiu platená z daní občanov Slovenskej republiky komentoval vo svojom príspevku aj podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha:

Pozrite, priatelia, ja z princípu nepozerám Slovenskú televíziu. Keď si chcem kuknúť odpad, idem vyniesť smeti.

A radšej by som si nechal oči vyrezať, než by som pozeral Matovičovu očkovaciu lotériu – robiť zo zdravia hazard je proste choré.

Ale práve mi volal kamarát, že čo tam dnes vyprodukovali za škandál. Že to pozeral a ešte teraz sa mu krúti hlava. To vážne nedali výhru 400 tisíc nejakej vylosovanej pani iba preto, že mala oneskorený signál na internete?

Tak najskôr nahuckajú ľudí, aby podstúpili zdravotnícky experiment, pretože sú mnohí chudobní a túžia po výhre. Nesúdim ľudí – chorý je ten, kto to vymyslel.

Nalejú do toho z peňazí nás všetkých 26 miliónov, za ktoré mohli postaviť nemocnice, zvýšiť platy sestričkám, zvýšiť kapacity, nakúpiť lieky… ale nie, oni to narvú do hazardu. Aby korumpovali ľudí.

A potom ľuďom v priamom prenose odopierajú výhru na základe takých absurdných dôvodov, akože práve nekukajú telku alebo majú pomalý internet.

Byť na mieste tej nešťastnej pani, tak Matoviča roztrhám na kusy. Veď to je tak surové a necitlivé. To už väčšiu sprostosť, prečo nevyplatiť výhru, si už ani nemohli vymyslieť. Obyčajný podvod. Ako celý Matovič.

Ruku na srdce – ak sa ešte doteraz Matovičovi nepodarilo naštvať úplne celý národ, tak po tomto fiasku sa mu to už definitívne zadarilo. On ešte aj reklamnú šou premení na ohňostroj neférovosti.

Vyhadzuje peniaze ľudí na nezmysly a ešte aj podporuje do oči bijúcu nespravodlivosť. Nielenže ohrozuje životy ľudí, on im berie ešte aj posledné zvyšky dôstojnosti.

Keď si predstavím, že nejaká chudobná rodina podstúpi zdravotné riziká s vidinou státisícovej výhry a potom ich takto brutálne okradnú v priamom prenose. Hanba!

A ešte väčšia hanba je, že namiesto toho, aby sa verejnosť objektívne informovala o výhodách aj nevýhodách očkovania, tu z toho urobili trápnu reality šou – taká malá hra o život.

Ak sa nevydarí, zomrieš. Ale ak sa vydarí, môžeš vyhrať sto tisíc – heureká! Pripomína mi to bizarný film s Arnoldom Schwarzeneggerom, ktorý som videl, keď som bom malý – Running Man. Hra o život.

Šialené je, že to platíme všetci. Namiesto toho, aby si takéto reklamné nezmysly platila súkromná korporácia Pfizer, ktorá na vakcínach zarába ťažké miliardy, takúto bombastickú reklamu Američanom platíme my všetci, daňoví poplatníci. So cool!

Dokonca aj ja, čo sa nechcem dať zaočkovať, musím investovať do Matovičových magorín. Naše dane idú na tučné odmeny pre hercov a celebritky, ktoré robia zo zdravia primitívnu šou. Nadšením nedýcham.

Matovič dnes zase ukázal, že čo chytí do ruky, to zmrví. Opäť ukázal, že je symbolom nespravodlivosti a primitívnosti. Opäť ukázal, že väčšieho gaunera ešte slovenské dejiny nezrodili.

Mne je z toho normálne zle, do akého morálneho bahna dotiahli Slovensko – za toto raz draho zaplatia

Dokázal by Kovařík viesť susedskú hliadku?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies