Fico – deštruktor právneho štátu

Trestné stíhania a väznenie novinárov dostalo zelenú kedy? Keď si momentálni politickí držitelia moci, za tichého súhlasu EÚ, to odskúšali disciplinárnym stíhaním sudcov za ich právny názor.
V spojitosti so zdieľaným videom nemožno nepripomenúť, že extrémne politicko-šikanózne stíhania sudcov za nimi povinne vyjadrený názor v rozsudku sa začal práve za Fica, ktorý na to používal Kaliňáka a ním vybratých vyšetrovateľov a tiež Švecovú, Bajánkovú a Čižnára. Žiaľ taká i keď krutá je pravda.
A následne rovnako potom cez Kaliňáka a ním vybratých vyšetrovateľov a tiež s odobrením Čižnára sa realizovala bezprecedentná domová prehliadka u šéfredaktora Zem a vek Rostasa v skorých ranných hodinách, počas ktorej kukláči mierili so samopalmi aj na hlavy jeho detí, len a len za citáciu myšlienok Štúra, minimálne ideového architekta slovenskej štátnosti.

Nasledovalo čo? A opäť za éry Fica, Kaliňáka a Čižnára. Hulvátske uväznenie novinárov Daňa a Vaského za vyslovené názory, ale najmä za ich nesporne odhaľovanie korupcie politikov, zlodejín oligarchov. U Vaského možno neštandardným spôsobom. Ale Vasky „neštardatne“ nemá podvodný titul ako Matovič, Kollár, Groling a ani sa nedal podvodne zapísať do komory advokátov ako Čaputová a Lipšic. A títo ľudia, čuduj sa svete vo väzbe nie sú! Pýtam sa? Či vďaka Ficovi, Kaliňákovi a Čižnárovi?

Koalično-opoziční politici, resp. opozično-koaliční, Lipšic, Mikloš, Dzurinda, Žitňanská, Kiska, Fico, Kaliňák, Jankovská, Kolíková, Borec, Matovič, Sulík, Kollár, mali a majú jediný zámer, podriadiť políciu, prokuratúru a súdy svojim zištným politickým záujmom s cieľom zakrývať vykrádanie štátnych peňazí.

Za 40 rokov pôsobenia v justícii v rôznych pozíciách vždy som kontinuálno-konzistentne a principiálne súdy bránil pred politizáciou, netoleroval lenivosť, korupčné praktiky, ale ani chaos. Mimovládky a mainstream, na požiadanie skorumpovaných politikov už aj Fica a Kaliňáka, začali mediálnou, masovou masiráciou hovoriť o Harabinizácii súdnictva, lebo nemohli sudcov ovládať a verejne im diktovať súdne verdikty v korupčných kauzách, pre nich dôležitých.
Som hrdý na Harabinizáciu. Určite ani vtedy nebol ideálny stav, ale piliere právneho štátu platili a v zásade sa dodržiavali.
Za mojej éry vo funkciách predsedu Najvyššieho súdu, Súdnej rady, podpredsedu vlády pre legislatívu a ministra spravodlivosti bol poriadok, disciplína, prirodzený rešpekt a úcta, civilné súdne konanie sa skrátilo z 30 na 11 mesiacov, zamestnanosť väzňov bola takmer 80% – absolútne najvyššia v EÚ a nemali sme ani hromadnú korupciu sudcov, najprv cez Soroša a následne cez Kočnera a ani disciplinárne, resp. šikanózno-politické stíhanie sudcov za ich právny názor, ktorí boli povinní v rozsudku vysloviť.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies