Fico napísal otvorený list špeciálnemu prokurátorovi

Len nedávno sa Robert Fico vyjadril verejne, že  zástupcov brachiálnych zložiek, ktorí zosnovujú a vykonávajú trestné stíhanie  voči nemu, Robertovi Kaliňákovi a Marekovi Parovi považuje za lotrov a že sa pustili v ich prípade do ťažkej veci:

Ficov odkaz brachiálnym zložkám : Môže vás byť aj tisíc takých lotrov ako ste vy

Róbert Fico je známy svojimi listami premiérom a prezidentom Únie, prezidentke SR, predsedovi najvyššieho súdu ale aj svojim spolustranníkom,

Tentokrát sa rozhodol verejne vyjadriť svoj názor oslovením špeciálneho prokurátora, ktorý má vykonávať dozor nad jeho trestnom stíhaním.

List prinášame v plnom znení

*******************************************************

OTVORENÝ LIST

DOZOROVÉMU PROKURÁTOROVI ÚRADU ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY M. HARKABUSOVI V POLITICKOM PROCESE „SÚMRAK“

Bratislava 1. augusta 2022

Prekvapuje ma, s akou naivitou plníte pokyny v politickom procese „Súmrak“ proti predstaviteľom opozície. Alebo kladiem vážnu otázku, čo je za Vašou motiváciou tolerovať hrubé porušovanie zákonov v tomto procese. Použijem všetky legálne právne prostriedky, aby bola voči Vašej osobe, ako aj voči vyšetrovateľovi NAKA J. Vereščákovi vyvodená zodpovednosť za evidentné zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Odpoveď, že ste len plnili pokyny nadriadeného špeciálneho prokurátora D. Lipšica, politika a právoplatne odsúdeného páchateľa za zabitie človeka, ktorého riadi predseda OĽANO I. Matovič, nebude postačujúca, aby ste sa tejto zodpovednosti zbavili.

Celý prípad „Súmrak“ je od samotného začiatku sprevádzaný zneužívaním trestného práva na likvidáciu opozície. Vymyslený skutok, tradiční udavači, nadkvalifikácia skutkovej podstaty trestného činu s cieľom založiť právomoc špeciálnej prokuratúry. Ako dozorový prokurátor ste vyšetrovateľovi NAKA odsúhlasili úplne všetko. Napriek tomu, že vyšetrovateľ NAKA v piatok 29. júla 2022 ukončil vyšetrovanie, doteraz som ako obvinený nebol vypočutý, pretože vyšetrovateľ nebol spôsobilý poskytnúť mi základnú informáciu, z čoho som obvinený a nevedel vysvetliť ani konkrétne časti uznesenia o vznesení obvinenia. Je viac ako evidentné, že vyšetrovateľ nie je autorom tohto uznesenia. S Vaším súhlasom vyšetrovateľ ukončil 29. júla 2022 lehotu na preštudovanie vyšetrovacieho spisu bez toho, aby som bol vôbec riadne oboznámený o tomto vážnom procesnom úkone. Vrcholom Vášho zneužívania právomocí je, že ste ako dozorový prokurátor nezabezpečili, aby sa riadne a včas rozhodlo o mojej sťažnosti a sťažnostiach ostatných obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia.

Plníte politický pokyn. Zabezpečiť podanie obžaloby súčasne s rozhodnutím o sťažnosti proti uzneseniu obvinenia, a tak zmariť právo obvinených žiadať preskúmanie zákonnosti právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní. Postup zodpovedajúci charakteru Vášho nadriadeného  D. Lipšica.

Dnes, 1. augusta 2022 generálny prokurátor, bez posúdenia zákonnosti uznesenia o vznesení obvinenia, konštatoval vážne prieťahy v trestnom konaní v politickom procese „Súmrak“. Za tieto nesiete plnú zodpovednosť Vy, bez ohľadu na to, kto Vás na ne navádzal.

Týmto otvoreným listom Vás žiadam, aby ste prestali zneužívať svoje právomoci v mene politických cieľov D. Lipšica a I. Matoviča a aby ste urobili všetky potrebné rozhodnutia, ktoré budú viesť k odstráneniu nezákonností, ktoré páchate a aby ste zabezpečili rešpektovanie mojich procesných práv.

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc.

Je podpis , pečiatka a dátum na Ficovom obvinení sfalšovaný?

Fico demaskoval štátny policajný teror na NAKA

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies