Harabin odkázal Covid-19 epidemiológom, že ľudí klamú a poukazuje na právne nepriestrelnú analýzu týkajúcu sa práva odmietnuť nosiť rúška

Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR už podal trestné oznámenie na Hlavného hygienika SR Jána Mikasa, lebo vydaním nulitných nezákonných opatrení ubližuje ľuďom na zdraví a poškodzuje cudzie práva.

„Osoba nenakazená koronavírusom nemá právnu povinnosť nosiť rúško. Uloženú pokutu nemusí zaplatiť. Nútenie zdravého človeka používať rúško je zjavne mučením, ktoré je zakázané článkom 3 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd,“ argumentoval vo svojom videoblogu bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin.

 

Na jeho slová reagovali na sociálnej sieti anonymní epidemiológovia. „Korona téma sa, žiaľ, stala obľúbenou témou nielen politikov, ktorí na danej téme ryžujú v snahe zvýšiť si obľúbenosť a popularitu u ľudí. Inak si to nevieme vysvetliť. Každopádne každý by sa mal vyjadrovať najmä k tomu, čomu rozumie a podľa toho, aký odbor študoval. Ani jeden z nemenovaných politikov, celebrít či dokonca zdravotníkov, ktorých vyjadrenia sa vedú v podobnom duchu, epidemiológiu a mikrobiológiu neštudoval.Úprimne, sme unavení a frustrovaní z podobných videí. Každý deň sme v plnom nasadení, o korone sa nám hádam aj sníva. Každému z „múdrych“ ľudí odporúčame vyskúšať si prácu epidemiológov, mikrobiológov či lekárov v nemocniciach a potom si spraviť vlastný názor,“ napísali na facebookovej stránke Epidemiologický informačný systém.

Štefan Harabin na margo ich vyjadrenia poukázal na právne nepriestrelnú analýzu týkajúcu sa práva odmietnuť nosiť rúška.

„Skupina anonymných epidemiológov, mikrobiológov a lekárov cez facebookovú stránku Epidemiologického informačného systému vo štvrtok večer poskytla stanovisko k môjmu videu zo 7. septembra 2020, ktorým som zverejnil analýzu o právnej nulite Mikasových opatrení a o neexistencii právnej povinnosti nenakazenej osoby nosiť rúško.

Vytýkajú mi, že by som sa nemal vyjadrovať k ich práci, lebo som neštudoval epidemiológiu ani mikrobiológiu a že sa tomu nerozumiem.

Nikoho kto pozeral spomínané video a čítal analýzu nemusím presviedčať, že drzo a očividne klamú, lebo som sa nevyjadroval k otázkam epidemiologickým, mikrobiologickým ani medicínskym, ale výlučne k otázkam právnym.

O právnej nepriestrelná analýzy svedčí nespochybniteľný fakt, že oponentské stanovisko nedala Generálna prokuratúra, Ministerstvo vnútra, Ombudsmanka a dokonca ani profesori právnických fakúlt v odbore správne, resp. trestné právo.“

Štefan Harabin už v tejto súvislosti podal trestné oznámenie na Hlavného hygienika SR Jána Mikasa, ktorý podľa jeho názoru „vydaním nulitných nezákonných opatrení, ktoré sú vynucované pokutou, zneužil právomoc verejného činiteľa, ubližuje ľuďom na zdraví a poškodzuje cudzie práva.“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies