Heger klame v priamom prenose, len aby obhájil nevýhodnú zmluvu s USA

Ako už bolo povedané na tlačovej besede v Prešove, predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico aj včera upozornil na nevýhodnú zmluvu o spolupráci medzi USA a Slovenskou republikou v oblasti obrany. Zmluva totiž narušuje zvrchovanosť a suverenitu Slovenskej republiky. Vládna koalícia, ako aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, si naivne myslia, že pokiaľ vyjdú v ústrety všetkým požiadavkám USA, napríklad budú slovne útočiť na Ruskú federáciu alebo nepôjdu na otvorenie Olympijských hier do Číny, prípadne budú podpisovať nevýhodné zmluvy, tak nebudú predmetom kritiky svojich zločinov páchaných na vlastnom území tak v liberálnych médiách, ako ani americkou administratívou. „Ja sa preto ani nečudujem, že predseda vlády Heger musí siahať ku klamstvám, aby obhajoval túto nevýhodnú zmluvu pre Slovensko. Dnes napríklad povedal: Ktokoľvek, kto sa snaží nabudiť dojem, že Slovensko touto zmluvou stráca suverenitu, alebo že Spojené štáty budú môcť na základe tejto rámcovej zmluvy voziť svoju techniku a zbrane na územie Slovenska, zámerne zavádza alebo túto zmluvu nečítal. Je mi ľúto, že musím v priamom prenose usvedčovať predsedu vlády Slovenskej republiky z klamstiev.

Takže, pán predseda Heger, čítam zmluvu, nevymýšľam, nezavádzam, článok 4. Presunuté rozmiestnenie obranných zariadení, zásob a materiálu. V odseku 1 sa hovorí, že Ozbrojené sily spojených štátov môžu na území Slovenska prepravovať, rozmiestňovať a skladovať obranné zariadenia, zásoby a materiál, a to v dohodnutých zariadeniach a priestoroch a na iných miestach podľa vzájomnej dohody,“ upresnil R. Fico zo zmluvy.

Pokračoval ďalej odsekom 3, v ktorom sa hovorí, že rozmiestnený materiál Ozbrojených síl USA a zariadenia alebo ich časti určené na skladovanie takéhoto rozmiestneného materiálu budú využité výlučne na použitie Ozbrojenými silami, ktoré budú mať výlučnú kontrolu nad prístupom k takémuto rozmiestnenému materiálu, jeho používaním a nakladaním.

Preto, ak tu niekto otvorene klame, je to predseda vlády Heger. „Takáto zmluva tu už bola niekedy v roku 2018/2019 navrhovaná. Ako predseda koaličnej strany som ju vtedy odmietol a akceptoval som aj pripomienky, ktoré k tejto zmluve vtedy mal predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Na základe tejto zmluvy chce Heger, Čaputová a spol. odovzdať Ozbrojeným silám Spojených štátov amerických dve strategické letiská Sliač a Kuchyňu na 10 rokov zadarmo s tým, že tam budú vojaci USA a budú si tu robiť doslova a do písmena, čo chcú. Toto je zmluva, ktorá porušuje suverenitu a zvrchovanosť Slovenska. Preto opakujem, SMER – SD takúto zmluvu v parlamente podporiť nikdy nemôže,“ uzavrel R. Fico.

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/992363121628234/

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies