Jan Werich: „Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme, ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“

Podávam na Šeligu trestné oznámenie

Šeliga, Šeliga. Vy ste hlúpy ako kýbel gitu. Priatelia, ospravedlňujem sa za svoju úprimnosť, ale čo je veľa, to je veľa.

Zakazovať cestu do Ruska generálnemu prokurátorovi, to je také nebezpečné zasahovanie do nezávislosti prokuratúry, že by za toto mal okamžite Šeliga vrátiť mandát.

Ale dobre, od fašistov vo vláde už neprekvapuje nič. Nenávidia Rusko a chcú vypratať slovenské územie pre americké tanky a rakety. Presne tak to robil aj Hitler v rokoch 39-45.

Z novinárov ohýbači reality a kolaboranti so systémom

Čo je však absolútne cez čiaru, to sú útoky na Maroša Žilinku a Ruskú federáciu. Vraj do Moskvy Žilinka nesmie ísť, lebo v rokoch 1945 až 1960 Sovieti vyviezli do gulagov československých občanov.

Preboha, čo má aktuálny ruský prokurátor spoločné s gulagmi? V tom istom období sa posielali väzni do Jáchymova aj v bývalom Československu – to znamená, že aktuálny generálny prokurátor Žilinka je zodpovedný za Jáchymov?

A do Nemecka na návštevu môžeme ísť, pán Šeliga, veď vyvraždili vyše 20 miliónov Slovanov a 6 miliónov Židov. Podľa vašej logiky za to môže aktuálna nemecká vláda, takže šup, chytro preč z EÚ – rozumieme tomu dobre?

A božechráň, aby sme išli do USA, veď Američania povraždili milióny Indiánov. Nehovoriac o miliónoch Vietnamcov, Iračanov či Latinoameričanov. Tam smieme chodiť na návštevu, Šeliga?

Šeliga by mal občanom prezradiť utajované pozadie svojej raketovej politickej kariéry

A smiem sa ísť vôbec pokloniť pamiatke našich sovietskych osloboditeľov na Slavín, Šeliga? Alebo aj to je zakázané, lebo gulagy?

Ja neviem, čo Vám Jaňula dáva ráno do kávy, chlapče, ale odumiera Vám z toho mozog. Urazili ste svojimi útokmi celý ruský národ. Ten ruský národ, vďaka ktorému vôbec Slovensko ako národ ešte existuje – nebyť Sovietov, tak nás nemeckí nacisti vyhladia.

Ako by sa Vám páčilo, Šeliga, keby Vás teraz Ruská federácia obvinila, že Vy osobne ste zodpovedný za smrť desiatok tisícov Židov počas vojnového Slovenského štátu? Lebo podľa Vašej vlastnej logiky ste obyčajný fašistický vrah.

Ruská federácia sa s bezvýznamným hlupákom, ako je Šeliga, zahadzovať nebude, ale keď už zasmradil, tak to na Slovensku nemôže ostať bez odpovede.

Jeho slová o tom, že aktuálni politickí predstavitelia Ruskej federácie nesú zodpovednosť za gulagy, považujem za hanobenie ruského národa.

Podľa § 423 Trestného zákona „kto verejne hanobí niektorý národ, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky“. Vaše urážlivé výroky voči Rusku sú zjavným hanobením, pán Šeliga – toto neobkecáte.

Sme sa podarilo uloviť pravdu jej zahmlievaním

Zatiaľ ste v politike predviedli akurát to, že sa dokážete aj počas lockdownu dobre scápať, našli ste si v parlamente milenku a zariadili ste, že mnohí seniori kvôli vám nedostanú dôchodok – len preto, že boli počas bývalého režimu komunisti a nikomu nemuseli ublížiť.

Ste stelesnením hlúposti a nenávisti, pán Šeliga, ale čo je horšie – vaša nenávisť voči Ruskej federácii už hraničí s trestným činom. Preto na Vás podávam trestné oznámenie.

Generálna prokuratúra sa nemá čo nechať zastrašovať takýmto intelektuálnym nedorobkom ako je Šeliga. A Ruskej federácii sa hlboko ospravedlňujem, že v slovenskom parlamente sedí takýto tĺk.

Držím palce, pán Žilinka – ako hovorieval Jan Werich, „nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies