Holandsko a Cyprus preradili Slovensko do bezpečnejšej kategórie krajín

Slovenskú republiku od dnešného dňa zaradilo Holandsko na zoznam bezpečných krajín. Pri vstupe do krajiny tak nie sú požadované negatívne výsledky testov a neplatí ani povinnosť izolácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

To isté platí aj v prípade tranzitu zo Slovenska cez Holandsko či pri leteckej doprave z iných krajín do Holandska. Medzi bezpečné krajiny je tiež zaradené Česko, Nemecko, Rakúsko a Poľsko.

Do oranžovej, bezpečnej kategórie preradil Slovensko aj Cyprus. Cestujúci z oranžových krajín, s výnimkou plne zaočkovaných, musia pred vstupom na Cyprus absolvovať molekulárny PCR test, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín a vyplniť Cyprus Flight Pass formulár, do ktorého nahrajú negatívny výsledok PCR testu. V prípade vyzvania sa tiež musia podrobiť náhodnému testovaniu hneď po prílete.

Cyprus tiež zľavil z podmienok vstupu pre zaočkovaných. „Cestujúci z ktorejkoľvek krajiny, ktorí preukážu, že boli zaočkovaní proti COVID-19 všetkými požadovanými dávkami registrovanej vakcíny, sú oslobodení od absolvovania testov PCR tak pred príchodom, ako aj po príchode na Cyprus. ak uplynul požadovaný počet dní medzi poslednou dávkou a dátumom cesty,“ uvádza MUVEZ SR. Cestujúci po očkovaní nebudú navyše umiestnení do karantény, aj keď sa zistí, že boli v blízkom kontakte s pozitívnym prípadom COVID-19. Cyprus za registrované vakcíny považuje Janssen/Johnson & Johnson, Vaxzervia (AstraZeneca), Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik (Gam-COVID-Vac) a Sinopharm (BBIBP COVID-19).

Mlátenie prázdnej slamy a Šantova morbidná úchylka

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies