Igor Matovič: Fica roztrhám v zuboch

Slovensko zJOJklo, pretože nový tvor vlkomat ( inak zvaný aj ovič)odetý v rúne baránka zvolal: Fica roztrhám v zuboch.

Možno ide o netvora

Keď si pripomenieme úryvky z rozprávky o zlom vlkomatovi, ktorý sa náhle prevliekol do rúna baránka, tak sa nestačíme čudovať nad pretváraním nie vo význame slova pretvarovania oľanovského predátora, toho, ktorého obľúbená Fábia mala ŠPZ TT.  Matovič očividne v poslednom období dodržuje rady a prispôsobuje sa prikázaniam stailistov, ktorí v jeho okolí dostali za úlohu docieliť nápravu jeho značne pošramoteného imidžu.

Matovič sa v poslednom období priam okato začal pred TV kamerami prezentovať ako nanajvýš uhladený, vhodné slová vyberajúci. S patričným citom pre veci verejné vystupujúci, bezkonfliktný, takmer až servilný predstaviteľ novej doby. V rozprávke by mu určite pristalo prirovnanie baránok.

Zo sna o tom, ako to myslí s novou kultúrou v politike, ktorú v značne falošnom tóne pospevoval pred voľbami nás zákonite preberie jeho potreba trhať v zuboch. Vlci majú skutočne vo svojej mentálnej výbave vlastnosť bez hanby „ na hulváta“ trhať aj popri doznievaní zvukov obohratej platne o akejsi slušnosti a rešpektovaní demokratických princípov.

Úniky zo spisov sú neprípustné

Niektoré tvory aj netvory majú takú mentálnu potrebu od prírody, a niektoré z vypočítavosti. Súčasná vláda je zameraná na manipulovanie mienky u istého typu nespokojných ľudí. Predovšetkým však  tých, ktorí nevedia, čo chcú a nedajú pokoj kým to nedosiahnu.

Takto, označený vlkomat, baranovito  skrývajúci sa pubertálnym spôsobom nedávno sa vyfarbil  s kusom papiera s textom: „ Vrah na rohu ulice o morálke káže“ aj v rokovacej sále parlamentu, sediac za rečníkom, opozičným poslancom Robertom Ficom.

Skutočne neprehliadnuteľná mentálna výbava potreby trhať. Aj keď jeden by sa dôvodne pýtal: čo tým chcel autor povedať?

Z toho, čo zverejnil tento vládychtivý protikorupčný bojovník priehrštím rozdávajúci požičané peniaze, keťasiaci na zložitej spoločenskej dobe, ženúci spoluobčanov do stále viac neúnosných pomerov je pri jeho spontánnosti nadmieru  jasné, že musí mať poznatky o konkrétnej vražde.

Usvedčil sa sám na zasadnutí parlamentu. Písomne potvrdil, že konkrétna osoba, ktorú pozná a ktorú pomenoval termínom vrah sa v čase jeho oznámenia nachádzala na rohu ulice.

Tu nastupuje zákon, ktorý stanovuje, že Igor Matovič, ako aj každý  občan je povinný vypovedať ako svedok o tom, čo mu je známe o trestnom čine, o páchateľovi alebo okolnostiach dôležitých pre trestné konanie.

Otázka teda znie, splnil si Matovič ako svedok svoju povinnosť svedčiť, bol predvolaný príslušným orgánom činným v trestnom konaní na podanie zákonom stanovenej výpovede?

Povinnosť orgánov trestného konania by však mala nastúpiť aj v inej súvislosti. Je stanovená v § 340 trestného zákona a týka sa zodpovednosti Igora Matoviča pre podozrenie zo spáchania zločinu neoznámenia trestného činu. Ten stanovuje, že pokiaľ sa niekto hodnoverným spôsobom dozvie, že niekto spáchal zločin, za ktorý trestný zákon stanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov ( čo je vždy aj zločin vraždy) a taký zločin neoznámi bez odkladu orgánu činnému  v trestnom konaní alebo policajtovi, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

Vládna moc na Slovensku definitívne rezignovala na zákonnosť

Matovič si zjavne nesplnil svoju zákonnú povinnosť napriek tomu, že verejne oznámil svoju vedomosť o tom, že vie, že na rohu je nejaký vrah kážuci o morálke.

Z toho by mali príslušné orgány vyvodiť patričné konzekvencie.

Žarty nabok, nejde o huncútstvo vlkomata, nakoľko tento údaj poskytol na pôde zákonodarného zboru. Výnimočne sa však mohol pozabudnúť, pokiaľ v tom momente by nemal na sebe rúno barančeka.

Aj súčasné výplody Matoviča, ktorý už konečne pochopil prečo  sa ten skorumpovaný Fico správa ako besný pes naznačujú, že povrchovú úpravu vlkomata vychádzajúcu z jeho psychopodstaty  nedokáže prekryť žiadne rúno barančeka, a že jeho rozprávkam sa nedá veriť. Presviedča sa o tom čoraz viac ľudí a jeho sen o zápise do učebníc dejepisu sa rozplynul.

Zápis v dejinách Slovenska určite bude, avšak v tom najnegatívnejšom zmysle slova aké si dokáže tento národ formulovať. Pre túto kategóriu politikov, ktorí dokázali zdevastovať výdobytky demokracie a použiť ich proti vlastnému národu. Vraj v mene boja za lepšiu spoločnosť, za spoločnosť bez mafie a očistenú o nekalé prejavy v bežnom živote občanov. Taká je teda vizitka súčasnej vlády.

Táto vláda je najhoršou nočnou morou, s ktorou sa verejnosť denne stretáva. Všetci si želajme, čo najskoršie ukončenie tohto marazmu v našom živote. Keďže všetci vidíme, že vlkomat je tvor, ktorý sa len účelovo prevliekol do rúna barančeka, aby sa nás znova pokúsil oblafnúť  a ako voličov využiť, nedajme opiť rožkom.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies