Jaroslav Naď je bezpečnostná hrozba

Jaroslav Naď z hnutia OĽaNO Igora Matoviča, avizoval, že plánujú schváliť bezpečnostnú stratégiu  Slovenskej republiky, v ktorej bude zakotvená aj informácia o tom, že “Rusko je naša bezpečnostná hrozba.“

Bezpečnostný analytik a potenciálny budúci minister obrany Jaroslav Naď za OĽaNO/NOVA/KÚ/ZMENA ZDOLA chce však s Američanmi vytvoriť ešte väčšiu spoluprácu.

V šľapajach Miroslava Lajčáka

Tvrdí, že by „okamžite podpísal zmluvu o spolupráci s USA a prijali by od nich peniaze  na opravu našich letísk. Na vojenskú infraštruktúru by som prijal podporu od ktoréhokoľvek spojenca,.“  https://soundcloud.com/euractivpodcasty/jaroslav-nad-na-vojensku-infrastrukturu-by-som-prijal-podporu-od-ktorehokolvek-spojenca

Pozadím úmyslu je bezpečnostná hrozba Ruska postavená na „anexii“ Krymu, konflikte Kyjev-Donbas-Rusko, spolupráca Ruska s Iránom plus aj polopravdy a lži o zasahovaní Ruska do záležitostí mocností Westernu…

Jaroslav Naď

je nepochybne jeden z lídrov OĽaNO a tohto volebného koaličného vreca s pestrými hodnotovými prienikmi a pozberanými voličskými hlasmi zo širokého okolia.
Jaroslav Naď pracoval desať rokov na ministerstve obrany, neskôr bol analytikom v mimovládnych think-tankoch; minulý rok sa rozhodol ísť do politiky, keď nasledovalo toto: https://dennikn.sk/minuta/1669165/
Obvinenie prišlo na základe podnetu šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Poznámka: Balciar a jeho dokazovanie pôvodu majetku sa z verejného priestoru kamsi „stratili“.
Voličstvo posilnené víťazstvom práva a spravodlivosti budúceho poslanca parlamentu Jaroslava Naďa prekrúžkovalo za Matoviča, Grendela, Budaja, Kyselicu…
https://www.hlavnespravy.sk/zoznam-zvolenych-poslancov-narodnej-rady-sr/2070661
Jaroslav Naď sa pripravuje na popredné líderstvo v OĽaNO a na prípadnú rolu slovenského ministra obrany.
Ak Matovičova víťazná volebná koalícia za OĽaNO vznesie požiadavku na obsadenie postu ministerstva obrany, môže ním byť Jaroslav Nagy.
Vieme, že minister zahraničia Lajčák za Smer navzdor nesúhlasu SNS pracoval na osobitnej zmluve SR-USA mimo a nad rámec NATO; má ísť o 90 miliónovú pomoc USA pri úprave dvoch slovenských letísk pre účely amerického vojenského letectva a muničné sklady (Kuchyňa a Sliač).
Problémom zmluvy nie je posilnenie bezpečnosti Slovenska v rámci NATO plus USA, ale naopak, jeho ohrozenie: Slovensko sa stane cieľom odvetného alebo preventívneho zásahu Ruska v rámci odvetného útoku.
Rusko v Sýrii dodržiava medzinárodné právo, o tom, že USA nie, niet pochýb, a pochybnosti možno vzniesť aj o tureckej vojenskej prítomnosti v Sýrii (účel).
Doktrínou Ruska je, že neútočí prvé. Útočiť sa zjavne chystá (cvičenia a sťahovanie vojsk na hranice s Ruskom) “obranná” aliancia NATO.
Preberie OĽaNO a Jaroslav Nagy Lajčákovu “bezpečnostnú” agendu?
Toto si ale voličstvo nevšimlo.

Poníženie SNS cez osobu Andreja Danka a neschopnosť “národných síl” pre zjednotenie (volebné výsledky) môže aj po “zmene zdola” priniesť vážne problémy pre Slovensko a jeho bezpečnosť, suverenitu a zvrchovanosť.
Zmena za každú cenu nie je dobrá zmena. Všetko je vždy úplne inak. Vôľa väčšiny nerovná sa pravda. Len moc a jej prerozdelenie. A ďalšie problémy.

Rusko v “hodine H” nebude šetriť Slovensko len preto, že do Kremľa chodil Danko ako na oferu.
Úžasné “slovenské americké základne” a s nimi  príslušné časti Slovenska padnú medzi prvými v prvej polhodine. Zvyšok príde na rad do pár hodín.

Koľko základní majú NATO a USA vo svete a koľko ich má Rusko? Kto je agresor? A kto má chronicky zatiahnutú a zapečenú mentálnu brzdu?

Uvedomujeme si,  že územie amerických základní je zvrchovaným územím USA?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies