Kauza pokusu podplatiť štátneho tajomníka Fecka je už na súde

Martin Fecko s políciou spolupracoval a úplatok mu nebol odovzdaný.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 22. apríla hlavné pojednávanie v kauze pokusu podplatiť štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva Martina Fecka (OĽaNO). Polícia v tomto prípade v septembri 2020 v rámci akcie „Contract“ zadržala Petra Ch. a Miroslava S. Dvojicu obvinili z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom súd ich následne vzal do väzby.

Podľa polície obvinení za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému štátnemu tajomníkovi sľúbili päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti. V tomto prípade išlo o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajov“ v hodnote 1 497 614 eur. „Štátny tajomník Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo,“ zdôraznila v septembri 2020 polícia.

Dodala, že obvineným v prípade dokázania viny za podplácanie hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti sedem až 12 rokov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies