Keď sa brechajúcou hračkou bruselu stane slovenský minister…

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok povedal, že bude apelovať na kolegov v Poľsku a Maďarsku v snahe dosiahnuť, aby neblokovali schválenie rozpočtu EÚ na roky 2021 – 2027 i plánu na oživenie európskej ekonomiky po koronakríze.
Kariérny diplomat Korčok krúti hlavou nad tým, že Varšava a Budapešť dali najavo nesúhlas s podmienením čerpania finančných prostriedkov EÚ s dodržiavaním liberálnych hodnôt Európskej únie [1]. Nechápe. Ako niekto môže obhajovať národné, zvrchované záujmy? Ako môže spochybňovať presvedčenie o „ukotvení v európskych a transatlantických štruktúrach“? Spochybňovať oddanosť Bruselu?
Čo naši susedia vlastne odmietajú a čo znamená to tzv. dodržiavanie európskych hodnôt? Znamenajú bruselskú možnosť vydierať štáty pomocou peňazí:
„Ak neprijmete migrantov [2], ak nedáte menšinám nadpráva [3], ak nedotujete naše obľúbené mimovládky, ak nebudete očkovať [4] alebo plniť naše bruselské (vraj demokratické) predstavy, eurofondy nedostanete!“
A tomuto pán Korčok, ktorý sedí 20 rokov na euroatlantických stoličkách, nerozumie. Chce poľských a maďarských kolegov poučovať. Bolo by však vhodnejšie, aby poučili ONI jeho ako vyzerá suverénna diplomacia a zahraničná politika!
Slovenskí ministri majú obhajovať slovenské záujmy nie cudzie!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies