Koaličné strany nesúhlasili s celoplošným testovaním,zablokovali Matoviča

Rokovanie vlády sa neuskutočnilo pre nesúhlas koaličných strán s celoplošným testovaním

Rokovanie vlády sa malo uskutočniť dnes o 11:00. Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR len stroho informoval, že rokovanie sa z organizačných dôvodov posúva. Podľa portálu Webnoviny.sk nesúhlasia s celoplošným testovaním okrem Richarda Sulíka (SaS) ani Veronika Remišová (Za ľudí) a Boris Kollár (Sme rodina).

Rokovanie vlády sa dnes neuskutočnilo pre nesúhlas koaličných strán s celoplošným testovaním. Informoval o tom portál Webnoviny.sk, ktorý sa odvoláva na dôveryhodné zdroje z prostredia vládnej koalície. Tie uviedli, že s celoplošných testovaním okrem lídra strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka nesúhlasia ani predsedovia dvoch zvyšných koaličných strán Veronika Remišová (Za ľudí) a Boris Kollár (Sme rodina).

Podľa portálu Webnoviny.sk sa mal premiér Igor Matovič (OĽaNO) dnes predpoludním stretnúť s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom, ktorý mu tlmočil stanovisko, aby sa celoplošné testovanie nekonalo. Remišová sa podľa portálu prihovára za testovanie v regiónoch, kde je to podľa zistených údajov potrebné.

Predsedníčka strany Za ľudí vydala aj oficiálne stanovisko k celoplošnému testovaniu, ktoré zaslalo tlačové oddelenie strany Za ľudí. V ňom uviedla, že celoplošné testovanie nie je univerzálnym riešením pandemickej situácie. „Testovanie nie je ani všeliek, je to len jeden z nástrojov ako pandémiu lepšie zvládať. Preto testovanie treba používať čo najefektívnejšie, tam kde má najväčší zmysel a dopad, čiže v najviac postihnutých okresoch. V súčasnej situácii strana Za ľudí vidí riešenie v tom, aby sa vytvoril čo najväčší počet odberných miest a firmám sa pomohla vytvoriť infraštruktúra na pravidelné testovanie. Štát by im mal poskytnúť testy a príspevok na testovanie”, povedala Remišová.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies