Koľko prípadov pozitívnych pacientov na Covid 19 nemá žiadne iné choroby?

Aby sme predišli dezinformáciam a klamlivým názorom od ľudí, ktorých mnohí nazývajú dezinformátormi, ovcami, alebo dokonca bláznami, a keďže sociálna sieť slúži na spájanie a nie na rozdeľovanie, týmto statusom dávam priestor lekárom, vedcom a hlavne ministerstvu zdravotníctva, aby sa vyjadrili na tri jednoduché otázky.
Pred tým ako ich položím, treba si prečítať tieto dáta z obdobia šiestich dní, ktoré pochádzajú zo stránky ministerstva zdravotníctva.

Dáta zo stránky ministerstva zdravotníctva

Pondelok 5.10.
Počet potvrdených úmrtí je 55.
V nemocniciach je hospitalizovaných 279 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 242 z nich. Na JIS je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov.
Nedela 4.10.
Počet potvrdených úmrtí je 55.
V nemocniciach je hospitalizovaných 275 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 238 z nich. Na JIS je 13 ľudí podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 20 pacientov
Sobota 3.10.
Počet potvrdených úmrtí je 54.
V nemocniciach je hospitalizovaných 275 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 235 z nich. Na JIS je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 22 pacientov.
Piatok 2.10.
Počet potvrdených úmrtí sa zvýšil na 54.
V nemocniciach je hospitalizovaných 251 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 215 z nich. Na JIS je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov.
Na Slovensku pribudlo šesť potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.
1️⃣ 60-ročna pacientka, ktorá zomrela 5. septembra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.
2️⃣ 76-ročny muž, ktorý zomrel 17. septembra vo Fakultnej nemocnici v Trnave.
3️⃣ 77-ročný pacient, ktorý skonal 21. septembra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.
4️⃣ 83-ročný pacient, ktorý zomrel 21. septembra v nemocnici s poliklinikou v Michalovciach.
5️⃣ 72-ročný muž, ktorý zomrel 21. septembra v nemocnici s poliklinikou v Michalovciach.
6️⃣ 15-ročna pacientka, ktora zomrela 7. septembra vo Fakultnej nemocnici v Nitre,
Stvrtok 1.10.
Počet potvrdených úmrtí je 48.
V nemocniciach je hospitalizovaných 259 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 218 z nich. Na JIS je 11 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 23 pacientov.
Streda 30.09
Počet potvrdených úmrtí 48.
V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 254 pacientov, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 206 ľudí. Na JIS je 13 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 21 osôb.
Na Slovensku pribudli ďalšie tri úmrtia na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.
 78-ročny pacient v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, ktory zomrel 9. septembra.
 77-ročna pacientka, ktorá 15. septembra zomrela vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.
 76-ročna pacientku, ktorá zomrela 18. septembra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.

OTÁZKY

❓ Kedže dátum je rozdielny od dátumu zverejnenia úmrtia, tak predpokladám, že bola robená pitva. Mohli by ste nám objasniť, čo bolo zistené pitvou, keďže sa predpokladá, že zomrelému pacientovi bol už pred tým vykonaný test COVID19 a pravdepodobne aj radiodiagnostika CT?
❓ Píšete, že v nemocniciach je z celkového počtu aktuálne hospitalizovaných približne 90% pozitívnych pacientov na COVID19. Z toho usudzujem, že robíte testy každému pacientovi, ktorý príde do nemocnice s inými chorobami, ktorým preventívne urobíte test na COVID19, ktorý je prítomný u 90% pacientov čo sa mi zdá absurdné z dôvodu toho, že 10% (dnes 37 ľudí) leží v nemocniciach bez covidu.
Moja otázka preto znie.
Existujú aj prípady pozitívnych pacientov na COVID 19, ktoré nemajú žiadne iné ochorenia?
❓Viem že podľa lekárskej etiky sa nemôžu zverejňovať patológie pacientov, ale zaujímalo by ma, či to 15 ročné dievča malo iné ochorenie pre ktoré bolo hospitalizované. Mohlo zomrieť na následky inej choroby a v prípade ak by bola negatívna, mohla by naďalej žiť? Keď chcete vynechať neplnoleté dievča(ktorej mi je veľmi ľúto), môžete uviesť prípady iných zomrelých, alebo napísať percentuálnu hodnotu, ktorou by predchádzali smrti ak by boli negatívni?
Keďže v podaktorych prípadoch považujete facebook za zdroj šírenia dezinformácií, tak tu máte príležitosť zodpovedať na tieto tri jednoduché otázky. Vďaka fanúšikom, ktorých som nikdy neprosil o zdielanie, ale v tomto pripade ich o to prosím, sa vaše odpovede dostanú do obehu, čím predídete dezinfornáciam a možno klamlivým názorom od ľudí, ktorým by možno stačila odpoveď na tieto otázky.
Možno aj stránka „Hoaxy a podvody Polícia SR“ bude rada ak to vysvetlíte, aby nemuseli zbytočne posielať ľudí do väzenia za ich názory na COVID, alebo dokonca si z nich robiť posmech na ich stránke.
V prípade ak tieto tri otázky nebudú zodpovedané kompetentnými osobami, tak nech sa nikto z tých horemenovaných nečuduje, že si každý o tom urobí svoj vlastný názor.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies