Ak pri domovej prehliadke u Kočnera našli nahrávky, tak nepochybne iba tie, ktoré chcel, aby uzreli svetlo sveta

Kočner znalý charakterových vlastností a spôsobu myslenia novinárov a policajných praktík, vedomý si únikov informácií zo spisu dal jasne na vedomie, že toto je iba začiatok a na povrch sa môže vyplaviť oveľa väčšia špina ako komunikácia súvisiaca s Gorilou, či komunikácia s Alenou Zsuzsovou. Nielen Kočner, ale najmä prokurátori, s ktorými bol v intenzívnom kontakte minimálne od roku 2007 vedia, že pokiaľ by boli všetky zvukové záznamy zverejnené nezostane na generálnej prokuratúre kameň na kameni. Prvého námestníka Generálnej prokuratúry – Mgr. Šufliarskeho pán podnikateľ prostredníctvom Kočnera neosedlal.

Hoci dnešná tlačovka Mgr. Šufliarskeho začala výpočtom trestnej činnosti Kočnera, a pokračovala informáciou súvisiacou s vyšetrovaním jeho plánovanej vraždy, pozornému neuniklo niekoľko krát spomenuté meno bývalého generálneho prokurátora JUDr. Dobroslava Trnku a jeho aktivity, o ktorých sme písali tu:

V tejto súvislosti pôsobenie Trnku po ukončení mandátu na poste generálneho prokurátora vystihuje slovné spojenie cap záhradníkom. Odbor kontroly dlhodobo zakrýval trestnú činnosť prokurátorov. Po včerajšom odvolaní námestníka Vaneka, do kompetencii ktorého spadal odbor kontroly, a ktorý bol jedným z vydierateľných je zjavné, že odbor kontroly bol slušne povedané nefunkčný a menovaním riaditeľa netrestného odboru JUDr. Richarda Dukesa nefunkčným ostane naďalej.

Kočner bol vždy iba vysunutým bielym koňom veľkopodnikateľa, ktorý financoval od roku 1994 takmer všetky strany, významným spôsobom sa podieľal na financovaní predvolebných kampaní a po odmietnutí poslušnosti Mikuláša Dzurindu, rezolútne rozhodol, že Fico musí odísť z SDĽ a založiť Smer, a ktorý v neposlednom rade financoval pozitívny mediálny imidž pred jeho zvolením na post generálneho prokurátora, a z peňazí ktorého boli kupovaní poslanci národnej rady pred voľbou Trnku.

Podhodenie Kočnera ako objednávateľa vraždy bolo prudkým neodhadnutím jeho intelektu a jeho ostražitosti. Zverejnenie zoznamu klientov Aleny Zsuzsovej, poukazuje iba na to, že celkom profesionálne cez fb – komunikáciu a stretnutia zabezpečovala pre Kočnera kompromitujúce materiály, za ktoré bola nadštandardne ohodnotená, bez toho, aby vôbec mala s ktorýmkoľvek z nich pomer. Kompromitujúce materiály slúžili najmä Trnkovi na umravnenie prokurátorov, ktorí odmietali poslušnosť respektíve odmietali vydávať rozhodnutia v rozpore so zákonom.

Zverejnenie mena podnikateľa desí oveľa viac, ako si dokáže bežný občan predstaviť, je dlhodobo v kontakte s celým vedením nielen generálnej prokuratúry, ale aj špeciálnej prokuratúry.

Z dnešnej tlačovky Mgr. Šufliarskeho, zvolanej v súvislosti s jeho pripravovanou vraždou odznelo mnoho indícií, že objednávateľom je veľkopodnikateľ ktorý má pod palcom nielen Kočnera a Trnku, ale aj Dušana Kováčika a množstvo sudcov na Najvyššom súde Slovenskej republiky.

Mgr. Šufliarsky zároveň, spomenul akým spôsobom mal byť fyzicky zlikvidovaný v roku 2011, ako aj spôsob akým mal byť jeho podnet doriešený.

V tejto súvislosti som si spomenula na máj v roku 2011, pripravovala som rozhovor s Matejom Gašparovičom pre časopis Týždeň, o duplicitnom konaní. Dva dni po stretnutí vo večerných hodinách polícia Nitra riešila streľbu v mojej prevádzke. Po prvej obhliadke miesta balistik konštatoval, že strelec vypálil tri krát do bezpečnostnej sklenej výplne. Po kompletnej obhliadke na konci budovy vraj polícia objavila kameň a vyšetrovane ukončila s odôvodnením, že sa jednalo iba o prejav vandalizmu. Podobne vyšetrila aj streľbu Mgr. Šufliarskeho. Šufliarsky nepopísal akým spôsobom mal byť znesený zo sveta v lete v roku 2018, isté je iba to, že podobne ako pri množstve nevysvetliteľných udalostí mal byť odstránený tzv. cestou náhod.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies