Kraj otvoril veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach

Košický samosprávny kraj otvoril v sobotu 24. apríla druhé krajské veľkokapacitné očkovacie centrum, a to v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Po Košiciach je toto druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v našom kraji, ďalšie pripravujeme ešte v Spišskej Novej Vsi. Denne tu chceme zaočkovať približne 1 500 ľudí, v prípade vyššieho záujmu o vakcíny sme pripravení kapacitu ešte navýšiť. Aktuálne tu očkujeme vakcínou od AstraZenecy, postupne však chceme očkovať všetkými registrovanými vakcínami. Zakúpili sme aj špeciálne mrazničky na uskladňovanie vakcín Pfizer,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Vchod do veľkokapacitného očkovacieho centra je z Masarykovej ulice, vychádza sa opačným východom, na ulicu P. O. Hviezdoslava. jeho chod zabezpečuje približne 20 zdravotníkov a dobrovoľníkov, v prevádzke je od 9:00 do 16:00. Zaočkovať sa môžu prísť tí, ktorým bol pridelený termín na očkovanie v potvrdzujúcej SMS správe. Na očkovanie nie je potrebné prísť s veľkým časovým predstihom. Po očkovaní je potrebné prevziať si lekársku správu, ktorá je nevyhnutná aj ako potvrdenie pre zaočkovanie druhou dávkou vakcíny.

Ďalšie termíny očkovania v Michalovciach budú závisieť od záujmu ľudí. Kraj chce v tomto očkovacom centre očkovať aspoň jeden deň v týždni. Každý, kto má záujem o vakcínu, sa môže registrovať prostredníctvom čakárne Národného centra zdravotníckych informácií na korona.gov.sk. Podľa aktuálnej národnej očkovacej stratégie sa môžu na očkovanie registrovať ľudia nad 40 rokov a osoby zo špeciálnych skupín obyvateľov, ako zdravotníci, policajti, ľudia pracujúci v zariadeniach sociálnych služieb či osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Košická župa pokračuje aj v očkovaní vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Košiciach. V nedeľu 25. apríla sa tu bude očkovať vakcínou od Moderny, v pondelok 26. apríla opäť AstraZenecou. V priebehu budúceho týždňa bude v prevádzke aj krajská mobilná očkovacia služba, ktorá bude pokračovať v očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb.

Mobilné odberové miesta možno od leta zaniknú

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies