Ľudské práva vychádzajú z kresťanstva, je čas otvoriť kostoly, slúžiť sväté omše a vrátiť ľuďom ľudské práva 

Počas Veľkonočnej nedele sme sledovali svätú omšu z chrámu sv. Jána Nepomuckého v New Yorku, v Slovenčine. Veriacich bol plný kostol, nemuseli mať ani rúška. Upozorňujem, že mesto New York má 8 miliónov obyvateľov a je osídlený podstatne hustejšie, ako Slovensko. Nikto sa tam nebojí, že zomrie na koronu kvôli sláveniu svätej omše.

Cez Bielu sobotu boli na Slovensku otvorené obchody. Pred supermarketom v našej štvrti sa nedalo ani zaparkovať. Natlačení kupujúci rozostupy nemali žiadne. Jogurty a syry sú za plexisklom, v ten deň ho otvorilo svojimi rukami niekoľko tisíc kúpychtivých nadšencov, iste mnohí boli korona pozitívni. Veru, nikto sa nebál ochorenia.

Taktiež, v hlavnom meste Egypta, v Káhire, sa na Bielu sobotu konala ceremónia oslavy staroegyptských bohov, v rámci ktorej previezli 22 faraónov do novej budovy Egyptského múzea. Účinkujúci a diváci nemali ani len rúška, nieto rozostupy. Káhira má 9,5 milióna obyvateľov. Ani oni sa nebáli ochorenia.

Ľudské práva boli definované a rozšírené v krajinách, v ktorých kresťania tvorili väčšinu. V ostatných krajinách je náš koncept ľudských práv považovaný za umelo importovaný.

Kresťania veria, že človek má nielen rozum, ale aj slobodnú vôľu. Slobodná vôľa znamená, že sa človek môže rozhodnúť konať aj v rozpore s Božou vôľou a Božími prikázaniami a Boh bude ľudské rozhodnutie rešpektovať.

Ak Boh rešpektuje ľudské rozhodnutia, hoci sú nesprávne, o to viac ľudia musia rešpektovať rozhodnutia druhých ľudí, aj keď sú z ich pohľadu nesprávne.

Na báze slobodnej vôle človeka vznikli všetky ľudské práva v poznaní, v akom ich chápeme dnes.

Pri potláčaní kresťanstva v spoločnosti nastáva automaticky aj potláčanie ľudských práv. História sa opakuje. Fašizmus, komunizmus a teraz progresívny liberalizmus potláčali kresťanstvo, aby mohli následne odstrániť základné ľudské práva zo spoločnosti.

Je načase tento trend na Slovensku zvrátiť. Korona vírus nie je dostatočným dôvodom na uzatváranie kostolov a na zákaz svätých omší na Slovensku.

A na Slovensku sa stále hráme na zákaz slávenia svätých omší. Nútime tým všetkých občanov, aby sa zriekali svojich ľudských práv, stále dookola.

Máme nového pána premiéra, ktorý sa otvorene hlási ku kresťanstvu. Je načase, aby ukázal svoju autoritu.

Ak nová vláda sklame, právne a spoločenské kroky budú nevyhnutné. Na dodržiavaní ľudských práv majú záujem nielen kresťania.

Svätá omša v Chráme Jána Nepomuckého, New York:

Ceremónia prevozu zlatých faraónov:

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies