Nový, štedrý premiér?

Štatistiky priemernej mzdy na Slovensku hovoria, že Slovák, aby zarobil sumu 23 428 euro, musí poctivo pracovať viac ako jeden kalendárny rok. Ak si však nájdete teplé miestečko pri stoličke novopečeného premiéra, tak sa Vám môže pošťastiť, že takúto závratnú sumu dostanete jednoducho ako vianočnú odmenu. Len tak. Veď ste náš človek.

Nie, neklamem. Nie, nesníva sa Vám. Teda Vám sa o takých odmenách môže len snívať. Skrátka a dobre, Hegerovým ľuďom z rezortu financií sa ale rozprávkové odmeny neprisnili a ďalším zamestnancom z jeho budovy rozdal odmeny v hodnote viac ako 71 tisíc euro. Ak sa na to pozrieme inou optikou, tak milí priatelia, je to suma za rodinný dom na vidieku. A to aj so slušným pozemkom.

Podobné ‚šetrné a obozretné‘ nakladanie s verejnými financiami ukázal Eduard Heger vo vedení rezortu, keď náš verejný dlh narástol o vyše 12% z hrubého domáceho produktu a momentálne je historicky na najvyšších hodnotách – 60,7% nášho HDP. A to bolo rečí o prázdnej komore. Dá sa niečo, čo je prázdne, vyprázdniť ešte viac? Ak sa to dá, potom Eduard Heger a celá vláda sú géniovia alebo proste matematika nepustí a výkriky vtedajšej opozície boli iba marketingom a predovšetkým klamstvom pre voličov.

Áno uznávam, sme uprostred krízy. Ruku na srdce, aj v nej sa dá hospodáriť sociálne a s rozumom. Jedno aj druhé matovičovcom, či dnes už vlastne hegerovcom chýba. A to nezabúdajte, že si ideme požičať 6 miliárd z Bruselu, ktoré majú slúžiť práve na vyrovnávanie sa s krízou.

Preto okrem pôžičky z Bruselu rastie aj verejný dlh a nikto nevie prečo. Ministerstvo financií neposkytlo veľa údajov, na čo boli tieto peniaze spotrebované a prečo sme nevyužili možnosť čerpania peňazí z EÚ, v ktorých čerpaní sme medzi suverénne najhoršími medzi členskými krajinami. Treba pripomenúť, ako pred voľbami kričali dnešní vladári vety o potrebe transparentnosti?

A takto náš nový, štedrý premiér nakladá s verejnými zdrojmi. S peniazmi nás všetkých. Uprostred krízy, miesto podpory ekonomiky, pomoci podnikateľom a samozrejme aj sociálne slabším, rozdáva rozprávkové odmeny, a tým vedome neváha nafukovať náš verejný dlh. Bez hanby. A rovnako tak bez hanby sa táto informácia prevalila médiami a za pár hodín sa rýchlo spratala zo stola. Naozaj si tu niektorí myslia, že Slováci nevidia a nepočujú?

Táto skupina politikov, odvážne sa nazývajúca vláda, vytvára tak významný dlh, ktorý budú splácať ešte naše vnúčatá. Je čas sa tomu postaviť.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies