Maďari a Poliaci obhájili národnú suverenitu a zastavili bohapusté vydieranie Bruselu

Vždy, keď je premiér Matovič v Bruseli, Slovensku hrozí medzinárodná hanba. A tak je to aj tentoraz.
V minulosti strápňoval Slovensko slivkovým koláčom pre kancelárku, detinskými fotkami s hrncami a šteklivou angličtinou – van tajm, neks tajm, pamätáte.

Tentoraz je jeho šaškovanie nebezpečnejšie. Otočil sa chrbtom Poliakom a Maďarom, našim partnerom vo V4. Tí aj bez Matoviča a Korčoka dosiahli historické víťazstvo, k čomu im srdečne gratulujem – je však tragické, že ho dosiahli bez Slovenska.

Po tejto diplomatickej facke by mal minister Korčok okamžite odstúpiť. Požiadavka našich susedov bola úplne logická – nechceli, aby sa európske peniaze podmieňovali tým, čo si o ich právnom štáte myslia politické orgány v Bruseli.

Žiadali, aby o týchto veciach rozhodoval nepolitický a nezávislý súdny dvor. To sa samozrejme nepáčilo západným štátom z Beneluxu, ktoré agresívne pretláčajú liberálnu agendu a Strednej Európe chcú vnucovať migráciu a slniečkarske hodnoty.

Maďari a Poliaci obhájili národnú suverenitu a zastavili bohapusté vydieranie Bruselu. Európsky rozpočet je vďaka tomu odblokovaný aj bez straty slobody. Žiaľ, slovenská vláda sa ukázala ako neuveriteľne zbabelá a nezásadová.
Korčokova kolenačková politika neprináša výsledky – nielenže teraz Matovič pred partnermi vo V4 vyzerá ako zradca, ale je aj lúzer. Ak za toto Korčok neodstúpi, tak nemá žiadnu česť. V Strednej Európe Matovičovi a Sulíkovi už nikto inak nepovie ako – Judáš a Brutus.

Matovič zjavne zúri a tak posiela z Bruselu nenávistné statusy proti Sulíkovi. Zvykli sme si. Sulík môže za mŕtvych, Sulík „burcuje nenávisť“, Sulík je „populista“ a tak ďalej. Už tie ich detinské výmeny nikoho nebavia. Nuda. Zívame.

Najvtipnejší moment je však ten, keď Matovič vyčíta Sulíkovi, že povalil Radičovej vládu. Vraj „raz to už dokázal“. Len pripomeňme, že Matovič sa v rozhodujúcom hlasovaní o páde Radičovej vlády zachoval navlas tak isto ako Sulík.

Obaja opustili parlamentnú sálu, a teda Radičovej vláda padla rovnako kvôli Sulíkovi, ako aj kvôli Matovičovi. Tí dvaja si fakt nemajú čo vyčítať. Vďaka obom sa Smer vrátil k moci – ak sme sa ešte nestihli poďakovať, tak ďakujeme, Igor.

Ja nechcem boriť Igorovi Matovičovi sebavedomie, ale ak niekto povalil Radičovej vládu, bol to on. Spolu so Sulíkom. A ak niekto dnes ničí Slovensko a môže za mŕtvych, je to on. Spolu so Sulíkom. A ak niekto zrádza V4, tak je to on. Spolu so Sulíkom, respektíve s jeho nominantom Korčokom.

Naposledy Matovič z Bruselu doniesol od kancelárky Merkelovej požehnanie na svoju celoplošnú špajchlovačku. To bolo van tajm. Čo príde neks tajm? S akou morovou ranou sa vráti na Slovensko teraz?

Priatelia z Poľska a Maďarska, prepáčte za nášho premiéra. Prepáčte za našu zbabelú vládu. A gratulujeme k víťazstvu!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies