Matovičova daňovo – podvodová revolúcia 

Matovič klame ľudí, ako to robil celý svoj život. Mnohí z Vás nedostanú vyššiu čistú mzdu, ale naopak nižšiu

Matovič včera pokračoval druhým dielom svojej zbabranej trilógie. Môžem zodpovedne prehlásiť, že po tomto druhom diele už na tretí diel, ani nemám chuť.

Viacerí ste sa ma pýtali, čo hovorím na druhý diel, tak som trochu počítal a tu sú fakty:

Matovič ide zamestnancom zrušiť stravné, sociálny fond, príspevok zamestnávateľa na rekreáciu (max. 275 eur/rok)

Urobil som 4 prepočty na základe Matovičovej prezentácie a môžem povedať, že Matovič klame, ak tvrdí, že 99% ľudí dostane v čistom viac ako doteraz a že menej dostanú len ľudia zarábajúci nad 20.000 mesačne.

To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo…

Matovič účelovo zobral do vzorového prepočtu hrubú mzdu 1400 eur a nie priemernú mzdu v hospodárstve za rok 1202 eur (Štatistický úrad SR), lebo by mu to zhoršovalo výsledok

Matovič účelovo uvádza pri vzorovom prepočte “príspevok zamestnávateľa na stravné” v minimálnej výške 2,11 eur, aby si vylepšoval výsledok

Stravné od zamestnávateľa totiž môže byť až 2,81 eur a dokonca niektorí lepší zamestnávatelia (konkrétny prípad som si overil) dávajú až 4,50 eur na jedlo a to bez toho, aby zamestnanec platil svoj príspevok (kolektívna zmluva)

Matovič nepripočítal k čistej mzde a stravnému sociálny fond, ktorý ide zrušiť. Opäť zámerne, lebo mu to zhoršovalo výsledok

Matovič k čistej mzde a stravnému nepripočítal zamestnancovi ani nárok na príspevok zamestnávateľa na rekreáciu, ktorý ide Matovič tiež zrušiť. Ten môže byť max. do 275 eur/rok (22,92 eur/mesiac)

Vyššie stravné, sociálny fond a rekreačný poukaz v mnohých prepočtoch spôsobia, že zamestnanci po novom dostanú v čistom menej peňazí ako doteraz

Najhoršie na tom je to, že Matovič sa zjavne nepomýlil, ale spravil to účelovo

Môže sa hanbiť, čo by ste ale čakali od plagiátora?

Pripravil som pre vás 4 prepočty. Porovnanie dnešného stavu od 1.1.2022 vs. Matovičov návrh:

Matovičov vzorový prepočet, hrubá mzda 1400 eur, príspevok na stravné 2,11 eur, dopočítaný je sociálny fond a rekreačný poukaz.

Výsledok: zvýšenie čistého príjmu nie o Matovičových 34 eur, ale len o 3,83 eur/mesiac

Hrubá mzda 1400 eur, príspevok na stravné 2,81 eur, dopočítaný je sociálny fond a rekreačný poukaz.

Výsledok: Nie zvýšenie čistého príjmu, ale jeho zníženie o -10,87 eur/mesiac

Priemerná hrubá mzda 1202 eur (za rok 2021), príspevok na stravné 2,81 eur, dopočítaný je sociálny fond a rekreačný poukaz.

Výsledok: Nie zvýšenie čistého príjmu, ale jeho zníženie o -32,37 eur/mesiac

Priemerná hrubá mzda 1202 eur (za rok 2021), príspevok na stravné 4,50 eur, dopočítaný je sociálny fond a rekreačný poukaz.

Výsledok: Nie zvýšenie čistého príjmu, ale jeho zníženie o -67,86 eur/mesiac

O nerealizovateľnosti Matovičových fantázií z dôvodu pripomienok, ktoré Matovič ešte len obdrží od všetkých zainteresovaných, sa mi tu ani nechce písať. Nemá to totiž zmysel.

Záver:

Je zjavné, že Matovič chce teraz celý národ zabávať týmito nezmyslami, ktoré sa nikdy neuskutočnia, lebo potrebuje prekryť neschopnosť tejto vlády riešiť bežné problémy ľudí. Pandémiu totiž nezvládajú, ceny rastú a Matovič si robí z ľudí dobrý deň! To chce skutočne veľkú guráž, ktorú nemôže mať súdny človek

Matovič začal predvolebnú kampaň

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies