Slováci čakajú odpovede na zdražovanie a pandémiu

Slováci čakajú odpovede na zdražovanie a pandémiu a nie na nereálne sľuby vlády po roku 2023

Prezentácia daňovo-odvodovej reformy, respektíve uletené nápady v daniach a odvodoch uznaným daňovým podvodníkom a plagiátorom Igorom Matovičom je odrazom celej koalície. „Jeden pomätenec si pobehuje v strede cirkusového šapitó a snaží sa upútať pozornosť. V nedeľu si lístky kúpil dokonca aj predseda parlamentu Kollár s ministrom práce Krajniakom. Predsedovi vlády Hegerovi sa zjavne neušli. Ale v pondelok tam už nebol nikto, lebo nikto nemá ani čas, ani chuť počúvať nápady, ktoré neboli s nikým prerokované a nikomu ani oznámené,“ uviedol predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico.

Koaliční partneri však už teraz vedia, že nič z nápadov I. Matoviča sa nedá zrealizovať a v koalícii nie sú dohodnutí na ničom. „Kolíkovej súdna mapa je roztrhaná na kusy. Otvorené a nedohodnuté sú zmeny v školstve, v zdravotníctve, v životnom prostredí, dôchodkovú reformu radšej stiahli. A dnes k tomu pridávajú dane a odvody,“ vymenoval R. Fico.

Na Slovensko sa valí prívalová vlna zdražovania.

Vláda navyše netuší, čo má robiť s treťou vlnou pandémie, lebo nevedela, čo s prvou a s druhou a rezignovane pozerá na narastajúci počet obetí, za ktoré je plne zodpovedná. A ako alternatíva bolo ponúknuté cirkusové vystúpenie Matoviča, čo sa bude diať po roku 2023.

„Haló vládna koalícia, ľudia potrebujú odpovede teraz a hneď! Po prvé, opakovane žiadame vládu, aby predložila plán boja proti obrovskému zdražovaniu a ihneď prijala potrebné opatrenia od zníženia niektorých komponentov ceny elektriny, vyplatenia plynových vratiek, až po zníženie DPH. Po druhé, opakovane žiadame vládu, aby prestala rozdeľovať ľudí na prvotriednych zaočkovaných a druhotriednych nezaočkovaných a začala sa venovať organizácii liečby pacientov okamžite po tom, ako zistia, že sú infikovaní covidom, povedal R. Fico.

Slovensko potrebuje skutočné politické líderstvo, nie cirkusové predstavenia s cieľom prekryť totálne zlyhanie vlády a neschopnosť jej členov.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies