Matovičova hra s číslami

Zverejnené informácie o stave premiéra napovedali, že desať dní budeme musieť vydržať len na infantilných statusoch premiéra Igora Matoviča, ktorý skončil v karanténe pre stretnutie sa s infikovanou osobou. Smola, premiér už nie je obyčajný človek, a tak sa nevediac ako za necelé dva dni dostal na testy a dupľom nevediac ako výsledky poznal do pár hodín, aby si neskôr užil svetlo kamier.

Matovič na obhajobu svojho privilegovaného prístupu vytiahol doteraz nepoznaný pojem „preventívna karanténa“, že ste ho počuli prvýkrát? Nevadí, pojem bol vymyslený pred tlačovkou, kde sme zistili dokonalosť premiéra!

On je totiž génius v pravom slova zmysle, síce má pochybný titul, ktorý ani nie je medicínskeho zamerania, ale lekárov a epidemiológov bez mihnutia oka označuje za bláznov. Génius na poste premiéra je výhra, ale len do času kým si občan nepozrie reálne čísla, ktoré akosi v tlačovke zanikli. Vraj máme atómovku na neviditeľnú hnusobu!

Naozaj veľkolepá správa, keby na nej bola aspoň štipka pravdy! Kým epidemiológovia a odborníci tvoria opatrenia, ktorých výsledky poznáme po dvoch-troch týždňoch, tak jeho veličenstvo Matovič má riešenia, ktoré sú zjavné už o päť dní. Ako je to možné? V prvom rade ide o klamstvo, ktoré si Matovič vymyslel!

Bude aj vianočná lotéria o negativite?

Premiér, ktorý už naplno rozbehol hru s číslami, tvrdí, že vďaka testovaniu sa z Oravy a Bardejova, obyvateľov označil za „lúzrov“, ukázal ukážkový príklad ako na neviditeľnú hnusobu. Už po prvom testovaní sa vraj krivka znížila o xyz percent, po druhom o ďalších xyz percent, a terajšie testovanie ukazuje, že to pôjde dole opäť. Úspech, no nie? Kde sa tí nakazení na Orave a v Bardejove berú zostáva záhadou!

Odpoveď je jednoduchšia, ale do grafov od Matoviča sa nezmestí, lebo nevyhovuje. Testovanie nie je liek, a ako sa ukazuje po plošnom testovaní sa zvýšila mobilita obyvateľstva a falošne negatívni veselo, bez pocitu viny, roznášajú hnusobu ďalej! Inak by podľa Matovičových čísel museli byť Orava a Bardejov už v mínuse, teda čo sa týka počtu infikovaných. Pre istotu ignorujme aj fakt, že Matovičov pokus prišiel v čase, keď sa už mali začať ukazovať výsledky opatrení od odborníkov, a teda plošné testovanie bude skreslené raz tak!
Vysvetlenia, že prečo aj po plošnom testovaní je percento infikovaných na úrovni približne 20 percent, sa už nedočkáme. Možno tento megalomanský projekt, ktorý ponížil lekárov, obyvateľov a samosprávy naozaj nestál za to! Ale kto si dovolí Matoviča spochybniť? Týmto to nekončí! Blížia sa Vianoce, a to je tá pravá príležitosť dať zarobiť firmičke, ktorá ešte donedávna dlhovala štátu tisíce eur.

Skôr ako vôňu punču tu máme opätovný zápach šialenstva menom plošné testovanie v podobe vianočnej lotérie! Netreba, ale zabudnúť, že výsledky z toho prvého „Dušičkového“ testovania ešte stále nepoznáme, a teda každé ďalšie bude len o nechutnom biznise súčasnej vládnej garnitúry. Páni nechceli ste to náhodou transparentne?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies