Matovičova sekta má prvého mučeníka

Ani prejav prezidentky Zuzany Čaputovej nepresvedčil premiéra Igora Matoviča o tom, že demisia Mareka Krajčího nie je obeta, ale skôr prejav politickej kultúry, či dokonca nutnosť, keďže Krajčí sa vo funkcii cítil bezradný! Matovičovci, ale pokračujú v politike a zo svojho dnes už bývalého ministra zdravotníctva robia obeť “nechutnej politiky”, cynizmu a prehratý boj s mafiou v zdravotníctve.

Ak aj pripustíme, že Krajčí je obeť, tak v prvom rade je to obeť svojho stvoriteľa Matoviča, ktorý za rok vlády vždy stál svojmu dielu za chrbtom a upravoval opatrenia, vyhlásenia a sám podrážal nohy na vláde. Krajčí sám potvrdil, že pred Vianocami, ktoré sa javia ako hlavná príčina vyše 6 tisíc mŕtvych za posledné tri mesiace, ho nepodporili ani vlastní!

Krajčí odchádza s povestným krížikom po funuse a snaha Matovičovej sekty urobiť z neho obeť a mučeníka nebude úspešná, nakoľko práve rezort zdravotníctva je v boji s pandémiou kľúčový a Krajčí v ňom pohorel na plnej čiare! Snaha hodiť to na zanedbané nemocnice po vládach Smeru-SD pôsobí cynicky, nakoľko ak Krajčí vedel, že nemocnice nápor nezvládnu mal robiť všetko preto, aby pacienti sa pacienti s covidom do nemocníc nedostali, ale on na príkaz “najvyššieho” namiesto liečby uprednostnil testovanie, ktoré okrem bohapustého biznisu nič nevyriešilo. Krajčí napriek svojej bezmocnosti ešte minulý týždeň tvrdil, že nevidí za seba náhradu, cítil sa nenahraditeľný, a dokonca sa prirovnal k Ježišovi, keď celá situácia okolo jeho mena pripomínala rozvášnený dav z Biblie, ktorý kričal “Ukrižuj ho!”.

Úzkostlivá ochrana životov?

“…odchádza ako človek, ktorý úzkostlivo chránil životy chorých,” povedal Matovič. Nuž, akákoľvek bude snaha urobiť z Krajčího martýra pandémie opäť sa stačí pozrieť na oficiálne štatistiky vďaka, ktorým tu máme núdzový stav, a tie hovoria, že Krajčí sa za tri mesiace dostal na prvé miesto v úmrtnosti, pričom výsledky jeho ministrovania tu budú ešte niekoľko týždňov a niekoľko kôl celoštátnej špajchlovačky!

Krajčímu nemožno uprieť jednu aktivitu, do ktorej išiel od začiatku s plným nasadením, prakticky od svojho vymenovania za ministra zdravotníctva nemal problém odvolávať ľudí, ktorých zo svojej pozície odvolať mohol. Ak Matovič hovoril o boji s mafiou, ako pred voľbami volal okrem iných skupinu Penta, tak Krajčí bol prvý, ktorý nenávisť voči Pente prelomil a do funkcie štátnej zdravotnej poisťovne menoval bývalého manažéra tejto skupiny Richarda Strapka.

Hoci “penťácke” tabu bolo Strapkom prelomené, tak to bola azda jediná Krajčího nominácia, ktorá bola odborná, zvyšok už s odbornosťou nemal  nič spoločné! Do kresiel riaditeľov nemocníc sa postupne dostávali odborníci na lesníctvo, okenárstvo, či hutníctvo, a to ich do týchto funkcii menoval minister, ktorý ešte pár dní dozadu tvrdil, že jeho rezort by mal v týchto časoch viesť človek, ktorý aspoň trochu rozumie zdravotníctvu, čím argumentoval, že Richard Sulík ako ekonóm by nebol vhodný.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies