Slovensko stráca dôstojnosť a suverenitu

Predlžovanie vládnej krízy znamená sto zbytočných úmrtí každý deň 

Strana SMER – sociálna demokracia už od začiatku pandémie podáva vláde pomocnú ruku a je pripravená hlasovať za každý rozumný návrh, ktorý pomôže Slovensku a jeho občanom v boji proti pandémii a zmierňovaní jej dôsledkov. „Nemôžeme však tolerovať to, čo vláda predvádza, ich neustále vzájomné osočovanie a konflikty, pri ktorých dochádza k zanedbávaniu povinností, ktoré ústi v tisíce zbytočne mŕtvych ľudí. V tejto situácii zostávajú už len dve možnosti. Buď prestaňte zaťažovať verejnosť a zanedbávať svoje povinnosti pri riadení štátu, alebo choďte od toho preč a prejdime rýchlo k predčasným voľbám, ktoré prinesú Slovensku a jeho občanom vytúženú stabilitu a upokojenie situácie,“ uviedol Robert  Fico.

Predseda strany SMER – SD zároveň tvrdí, že „posledných 8 či 9 dní sa pozeráme na situáciu na Slovensku, ako na nejakú telenovelu. Každý deň sa udeje niečo, čo odďaľuje vyriešenie krízy a namiesto toho, aby konečne zavládol pokoj, si predseda SaS vyžiada ešte ďalšie 4 dni na rozmyslenie, ktoré znamenajú ďalších 400 zbytočne mŕtvych ľudí.“

V súvislosti s koaličnou krízou evidujeme jednu veľmi závažnú vec, ktorá sa v spravodajskom prostredí takmer vôbec nevyskytla. „Prezidentka prijala 3. marca predstaviteľov vládnej koalície, aby s nimi diskutovala priebeh a spôsob riešenia koaličnej krízy. V tom istom čase sa však počas celého dňa priam ostentatívne pohybovala v priestoroch prezidentského paláca a záhrady veľvyslankyňa USA na Slovensku. Pýtame sa preto, čo to má znamenať? Je normálne, že v časoch hlbokej vládnej krízy bola v priestoroch prezidentského paláca veľvyslankyňa iného štátu, dokonca svetovej mocnosti? Dostáva snáď prezidentka pokyny na výkon svojej pozície z veľvyslanectva iného štátu? Ako máme veriť, že tento štát nestráca suverenitu a dôstojnosť, keď do našich vnútroštátnych záležitostí zasahujú predstavitelia iných krajín? Z tohto pohľadu to vyzerá tak, že je dnes prezidentský palác snáď len bábkovým palácom,“ konštatuje R. Fico.

Samozrejme musíme reagovať aj na závažné spoločenské témy, akou je aj zadržanie šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) V. Pčolinského. „Toto zadržanie sa opäť odohralo veľmi teatrálnym spôsobom, čo zásadným spôsobom ohrozilo národné a bezpečnostné záujmy Slovenska a dôveryhodnosť na medzinárodnej scéne, keďže sa do celého sveta vyslal signál, že slovenská tajná služba nemá žiadne vedenie a jej vrchní predstavitelia sú obvinení z korupčnej činnosti. V spomínaný deň sa udiali dokonca tri vážne udalosti v trestnom systéme. Prvým bolo spomínané zadržanie šéfa SIS, druhým prepustenie a následné znovu zadržanie finančníka Kvietika, a tretím drastické prehľadanie domu Kajtána Kičuru políciou rok po tom, čo je držaný vo väzbe. Všetky tieto akcie boli podľa všetkého dôkladne naplánované s cieľom prekryť to, čo sa dnes na Slovensku deje, že každý deň zbytočne umiera sto ľudí a vláda absolútne zlyháva,“ povedal R. Fico.

Je nutné podotknúť, že aj na zadržaného V. Pčolinského sa vzťahuje prezumpcia neviny, a tiež treba uviesť, že za týmto zadržaním je opäť kajúcnik, ktorý sa chce sám zachrániť. Na druhej strane je však V. Pčolinský nominant priamo premiéra I. Matoviča a je tiež krytý B. Kollárom. „Toto politické divadlo so zadržaním doslova stálo Matovičovi za to, aby poškodili národné a bezpečnostné záujmy SR. Kto zo zahraničných partnerov nám dnes pošle nejakú správu, keď je všade do sveta vytrúbené, že bol zadržaný šéf SIS? Uznesenie o vznesení obvinenia mohlo byť doručené v tichosti, aby nepoškodilo národné záujmy Slovenska. Matovič presne vedel čo sa bude diať a možno si to dokonca aj objednal, aby prekryl, čo sa dnes deje,“ myslí si predseda strany SMER – SD Robert Fico.

Jediná cesta, ako z toho politického marazmu vyjsť, je úspešné referendum a predčasné parlamentné voľby. Pod vedením I. Matoviča sa Slovensko postupne rozpadá vo svojich základných pilieroch. Jedine rozdanie kariet na novo v predčasných parlamentných voľbách môže Slovensku vrátiť suverenitu, dôstojnosť a autoritu na medzinárodnej scéne.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies