Matovičove prejavy neúcty a arogancie

A keď už si myslíš, že Matovič s väčšou hlúposťou ako s krčahmi a limetkami prísť nemôže – bum, chaloš vytiahne 500-eurové poukazy. Po čele si aktuálne plieska celé Slovensko.

On chce korumpovať seniorov tým, že ak sa pôjdu dať zaočkovať, tak im dá za odmenu poukážku do posilky či akvaparku. Nemajú na lieky a na energie, tak prečo im nedopriať tobogany. Igor vymyslel.

A môžu ísť aj k Borisovi na vleky. Zalyžovať si. Dostanú „borisky“. Za 500 miliónov. Taký malý úplatoček od dvoch mafiánov. Načo by riešili zdravotné ohľady – Igor to dáva na teleshopping.

Ak si kúpiš dve panvice naraz a na jar prikúpiš tretiu, tak dostaneš darčekovú poukážku. Tamtarará, vianočná akcoška! Poznáte z letáku! Och, ďalšia radosť vo mne! Môžeš si ísť sadnúť do zatvorených kaviarní a skolabovaných hotelov. Tlieskame.

A Borisko sa vedľa Igorka ucuľuje, aké úchvatné idey to z nich vypadávajú – áno, milé deti, takto to dopadne, keď v škole nedávate pozor a diplomovky za vás píšu spolužiaci. Igor a Boris – Kremienok a Chocholúšik slovenskej politiky.

Ja len, že vo svetle tohto nového fascinujúceho nápadu z dielne nášho psychorodia sa už aj krčahy s vodou zdajú byť odrazu ako vcelku racionálny spôsob, ako vyriešiť pandémiu.

Ale vážne: Matovičovi to zjavne nedopína, ale ak je niekto presvedčený, že vakcína môže ohroziť jeho zdravie, tak názor nezmení, ako ho podplatíte Borisovým svahom. A celkom isto nie, keď má 70 rokov.

V skutočnosti je toto Matovičovo gesto ďalší prejav neúcty a arogancie voči seniorom. Je len súčasťou nechutnej kampane, ktorú tu už niekoľko mesiacov šíri vláda, podľa ktorej sú nezaočkovaní ľudia „dobytok“ a máme ich k vakcíne dokopať ako také stádo.

Matovič vlastne hovorí – prevádzky sme zavreli kvôli vám, vy dezoláti, a to kvôli vám tu všetci trpia. A tu vám teraz dávam úplatok, aby som vás tam nahnal – a je mi jedno, či vám to zdravotne pomôže alebo vás to zabije!

Ukazuje prstom na seniorov ako na nepriateľov ľudstva a odkazuje Slovákom – aha, na týchto sa vyvršujte! Na tých mierte svoju nenávisť! To kvôli nim je tu lockdown! Uplatíme ich a všetko bude alright.

Takéto lži šíri ten humusák. Takýto hejt! Jemu stále ešte nedocvaklo, že vakcíny problém neriešia. Naopak – vakcíny ho vytvárajú. V Botswane sa objavil nový variant – nazvali ho „ní“. A vyzerá, že bude nebezpečnejší ako Delta.

Pamätáte, ako tu už rok dokola upozorňujeme na varovania Luca Montagniera, francúzskeho nobelistu, že vakcíny na vírusy v skutočnosti vírusom pomáhajú, pretože tie hľadajú spôsob, ako prežiť a mutujú do nebezpečnejších variantov…

A liberálne kaviarne kričali – níííí-jéééé. A máme to tu – níííí je medzi nami. Gratulujeme. Po britskom a indickom mutante tu budeme mať Botswanu – radujme sa, veseľme sa.

Ale nebojte, Pfizer za zisky 36 miliárd ročne vytvorí ďalšiu včeličku, aby mohol vzniknúť ďalší mutant. Ešte horší a ešte nákazlivejší. Éta, théta, kapa a možno bude aj chí, ksí a pí. Voalá!

Ale určite to vyrieši 500-eurová „boriska“ pre seniorov na vlek. To je naša záchrana. Po očkovacej lotérii ďalší skvelý nápad miestneho pochabela. Rozhadzujme stovky miliónov na sprostosti, keď nám chýbajú sestričky, prístroje a obchodníci padajú na ústa.

Igor a Boris sú dvaja mafiáni. Jediné, čo vedia, je uplácať, vyhrážať sa, šíriť nenávisť a zastrašovať. Keď ponuky, ktoré sa nedajú odmietnuť, dával Don Corleone, aspoň to malo úroveň. Hentí dvaja ťulpasi sú paródiou ešte aj na mafiu.

 

Prosím, vyžeňme to niekam ďaleko, nech sa to už nevracia. Nech si spakujú všetky krčahy, limetky, poukážky aj lexuaríny a nech ťahajú, kade ľahšie – Matovič, už proste sklapni!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies