Mattea Salviniho spod obžaloby za únos súd oslobodil
Ak si dobre pamätáte, tak pred rokom a pol skupina ilegalnych emigrantov, ktorí sa nachádzali na mimovládnej lodi zažalovali pomocou advokátov mimovládnych organizácií Mattea Salviniho za únos, pretože ich nechcel pustiť z lode na územie Talianska a mohli si tak po odškodnení zinkasovať pár desiatok tisíc euro, pretože by do toho pridali aj rasizmus.

V novembri 2020 prebiehalo pojednávanie a včera sudca rozhodol, že Matteo Salvini je nevinný, pretože jeho nariadenie nebolo považované za únos, ale považované ako politické smerovanie v plnení si predvolebných sľubov.

Ako dôkaz použil vtedajšiu emailovú komunikáciu s premiérom Contem, ktorý v tom “únose” figuroval tiež. Conte na túto komunikáciu pravdepodobne zabudol, lebo ak by nezabudol, tak jeho “poskokovia” ako aj rade ministrov tak aj v senáte by nehlasovali pred rokom za to, aby odobrali Salvinimi poslaneckú imunitu a poslali ho k súdu.

Čiže ak by sudca rozhodol poslať Salviniho do väzenia za únos na 15 rokov, tak by musel odsúdiť aj Conteho s ďalšími dvoma vtedajšími ministrami. Lenže s touto komunikáciou advokáti mimovládne organizácie nepočítali, pretože odsúdiť aj Conteho, ktorí sa dohadoval s Merkelovou o migračných kvótach ako rozmiestniť utečencov po celej Európe je samozrejme pre Ursulku, Angeliku a soros&company neprípustné, pretože by nemali v Taliansku už žiadnu “spojku”…..

 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies