Mikas porušil zákon a Matovičovi nevybuchla bomba

Hlavný hygienik Ján Mikas, o ktorom ešte rok dozadu vedel len málokto sa počas pandémie koronavírusu stal najmocnejším mužom na Slovensku! Mikas vydáva vyhlášky, zakazuje chodiť do posilňovní, zatvára reštaurácie, kiná, divadlá a kostoly a podľa informácii z Generálnej prokuratúry porušuje zákon, teda momentálne dve jeho vyhlášky boli nad rámec jeho neobmedzených možností.

Čo s tým? V skratke nič! Generálny prokurátor zabrechal a karavána neobmedzenej moci a hlúposti Igora Matoviča, ktorú vykonáva prostredníctvom Mikasa ide ďalej.

Koaličný poslanec zo SaS Alojz Baránik to povedal celkom jasne: „Ak teda nedôjde k ich zmene (pozn. vyhlášok hlavného hygienika), vyjadrenia pána generálneho prokurátora na skutočnosti záväznosti takých vyhlášok nič nemenia.“ Mikasovu moc teda nezastaví ani vyjadrenie Generálnej pokuratúry a jej šéf Maroš Žilinka si so správou podľa všetkého môže vytrieť, veď viete čo, áno, otvor, ktorý možno čochvíľa budú plošne na Matovičov pokyn, podpísaný Mikasom, vytierať zdravotníci!

Žilinkove vyjadrenia a správa z Generálnej prokuratúry majú ešte menšiu cenu ako zdrapy papierov po plošnom testovaní, s ktorými sa z otrokov stavajú aspoň nevoľníci! Vyjadrenia Žilinku síce pôsobia efektne, veď Generálny prokurátor si dovolil niečo povedať na vládnucu moc, ale Mikas úder vrátil a tvrdí, že ak by trochu nepošliapal po zákone, tak mohla „nastať paralýza a kolaps niektorých oblastí“, a tým celú správu o porušení zákona hodil do koša. Štýl politiky „no a čo?“ si tak prebral už aj hlavný hygienik a vyhlášky budú naďalej  nad zákonom!

Počas doťahovania sa Žilinku s Mikasom musel minister zdravotníctva Marek Krajčí predstúpiť pred kamery, aby verejnosti oznámil vývoj pandémie za posledný týždeň. Ako inak, občania sa dozvedeli, že atómová bomba síce opäť nevybuchla, ale Krajčí, pravdepodobne na pokyn, najvyššieho, Matoviča aj naďalej trvá na tom, že testovaním koronavírus porazíme.

Medzi rečou, keď Krajčí konečne zverejnil akože reálne čísla zo skríningu, ktoré potrebovali trikrát úpravu, spomenul, že núdzový stav sa pravdepodobne opäť predĺži.  Mikasove vyhlášky a hlúpe vládne nariadenia teda budú trvať minimálne do jari! Čo urobila táto vládna svoloč počas momentálne plynúceho núdzového stavu? Kšeft s testami a deptanie národa Mikasom sa nepočíta!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies