Na očkovanie sa už môžu hlásiť ľudia od 45 rokov

Na očkovanie sa už môžu hlásiť ľudia od 45 rokov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Priblížila, že od dnešného popoludnia rozširuje rezort zdravotníctva okruh ľudí, ktorí sa môžu prihlásiť do Čakárne na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Požiadať o vakcínu tak budú môcť odteraz už aj ľudia od 45 rokov.

„Záujemcovia o očkovanie od 45 do 60 rokov, budú mať už v nedeľu možnosť dať sa zaočkovať v niektorých vakcinačných centrách,“ priblížila Eliášová. V závislosti od voľných kapacít môžu dostať pozvánku na očkovanie s možnosťou na nedeľu 11. apríla tí, ktorí sa zaregistrujú dnes do 19:00. Naďalej však platí, že nerozhoduje rýchlosť registrácie, ale výlučne vek zaregistrovaných záujemcov a dostupné kapacity v nimi zvolených očkovacích centrách.

Voľné kapacity pre spomínanú kategóriu sú dostupné v týchto očkovacích centrách:

Dolný Kubín, Dolnooravská nemocnica

Košice, SOŠ informačných technológií

Nitra, VKOC Spojená škola

Nové Mesto n. Váhom, Poliklinika MarMedico

Prešov, Športová hala Hotelovej akadémie

Skalica, Veľkokapacitné očkovacie centrum

Žiar n. Hronom, VKOC-Mestské kultúrne centrum.

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s partnermi zároveň otvára nové očkovacie centrá, aby bola vakcína dostupnejšia čo najväčšiemu počtu ľudí. Už dnes sa môžu záujemcovia cez stránku korona.gov.sk prihlásiť na očkovanie aj do nových centier:

Revúca – centrum je už otvorené

Veľký Krtíš – centrum sa otvára vo štvrtok 15. apríla

Stará Ľubovňa – centrum sa otvára utorok 13. apríla.

Na Slovensku sa do dnešného dňa aplikovalo 1 116 286 očkovacích látok, prvú dávku vakcíny má aplikovanú 829 688 ľudí, druhú dávku očkovacej látky dostalo 286 598 osôb.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies