Na Slovensko príde 35 miliónov samotestov od firmy SD Biosensor

Na Slovensko príde 35 miliónov samotestov, štát za ne zaplatí viac ako 139 miliónov eur
Od firmy SD Biosensor štát objednal 20 miliónov testov, od Siemens Healthcare ďalších 15 miliónov.

Slovensko objednalo 35 miliónov antigénových nazálnych testov určených na samotestovanie. Od firmy SD Biosensor, Inc. štát objednal 20 miliónov testov, od Siemens Healthcare ďalších 15 miliónov. Rezort podľa kúpnej zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv nakúpil testy od firmy SD Biosensor za 81,4 milióna eur, v prípade Siemensu suma predstavuje 57,75 milióna eur. Celková suma tak dosiahla 139,15 milióna eur. Slovensko pri nákupe testov využilo mechanizmus spoločného obstarávania zdravotníckeho materiálu Európskej únie.

Celková dodávka nazálnych typov antigénových testov od firmy Biosensor by mala prísť do 19. marca. Do 11. marca by pritom na Slovensku malo byť už 18,3 milióna týchto testov. Prvá dodávka by mala doraziť dnes. Čo sa týka testov od firmy Siemens Healthcare, 10 miliónov testov má byť dodaných do 5. marca a zvyšných 5 miliónov testov bude od 12. marca dodaných v piatich samostatných dodávkach po jednom milióne kusov. Dodávky majú byť doručené 12., 15., 16., 17. a 18. marca.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí na utorňajšej tlačovej konferencii avizoval, že po príchode týchto testov na Slovensko sa významným spôsobom zmení testovacia stratégia.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies