NAKA vypočúva kľúčového svedka proti Zoroslavovi K.

Portál televízie Joj Noviny.sk informuje, že svedok Michal J. mal spolu s ďalšími osobami uplácať vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. a ďalšie osoby v súvislosti so zaistením nelegálnych cigariet a dvoch kamiónov príslušníkmi KÚFS.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa informácií televízie Joj začína s rozsiahlym výsluchom kľúčového svedka proti Zoroslavovi K., Ľudovítovi M. a ďalším. Tí mali dostávať údajne „obrovské úplatky“ za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami. Informuje o tom spravodajský portál televízie Noviny.sk. Podľa televízie vyšetrovatelia NAKA vypočúvajú svedka, ktorému odložili dočasné vznesenie obvinenia pre jeho spoluprácu a priznávanie trestnej činnosti.

Svedok Michal J. mal spolu s ďalšími osobami uplácať vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta M. a ďalšie osoby v súvislosti so zaistením nelegálnych cigariet a dvoch kamiónov príslušníkmi KÚFS. Za 30-tisíc eur chcel pre podsvetie získať spoluprácu s riaditeľom KÚFS Ľudovítom M., ochranu pred daňovými kriminalistami pri bezproblémovej ilegálnej výrobe cigariet aj včasné varovania pred zásahmi príslušníkov KÚFS proti kšeftárom s cigaretami.

V prípade svedok vypovedá o pravidelných platbách za ochranu a vývoz ilegálnych cigariet na čierny trh. Mesačne malo ísť o 150-tisíc a 130-tisícové úplatky pre Ľudovíta M. a ďalších obvinených, ktorí si takto vyplácané úplatky za „ochranu“ pred zásahom daňových kriminalistov delili podľa stanovenej schémy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies