Univerzitná nemocnica v Bratislave pripravuje červenú nemocnicu

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) pripravuje červenú nemocnicu pre pacientov s COVID-19. V stredu o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. „Univerzitná nemocnica Bratislava sa dôsledne pripravuje na situáciu, ktorá by v súvislosti so stúpajúcim počtom potvrdených COVID-19 pacientov mohla nastať. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva robíme všetky potrebné kroky, tak aby sme i naďalej poskytovali neodkladnú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom a zároveň sme sa dokázali bezpečne postarať o všetkých pacientov s COVID-19 , ktorí si vyžadujú hospitalizáciu,“ uviedla hovorkyňa.

Nemocnica určená pre pacientov s COVID-19, tzv. červená nemocnica bude pavilón Infektológie na Kramároch, ktorý aj v súčasnosti slúži týmto pacientom. UNB plánuje tieto priestory rozšíriť o samostatnú budovu Kliniky geriatrie. „Pacienti, ktorí sú na Klinike geriatrie na Kramároch hospitalizovaní a ktorí si vyžadujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť budú postupne umiestňovaní do iných našich nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne postarané,“ uviedla Kliská a doplnila, že UNB plánuje pripraviť aj monoblok nemocnice na Kramároch pre pacientov s potvrdeným COVID-19, ktorí si budú vyžadovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť. „Pacienti, ktorí sú v monobloku hospitalizovaní a i naďalej si vyžadujú zdravotnú starostlivosť budú bezpečne premiestnení do našich ďalších nemocníc, kde bude o nich plnohodnotne a predovšetkým bezpečne postarané. Ak to bude potrebné a situácia si to bude vyžadovať, plánujeme pre týchto pacientov vyhradiť aj samostatný pľúcny pavilón v nemocnici v Ružinove,“ doplnila hovorkyňa Kliská.

Priestory nemocnice UNB postupne pripravuje, mapuje technické zázemie a ostatné prístrojové vybavenie a plánuje rozmiestniť prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu. „Všetky opatrenia sú realizované predovšetkým v záujme bezpečia pacienta a tiež nášho personálu. Našim cieľom je zamedziť možnému stretu pozitívnych pacientov s pacientmi, ktorí neboli infikovaní zabrániť tak v čo najväčšej miere ďalšiemu šíreniu a predovšetkým postarať sa o všetkých pacientov v súlade s prísnymi bezpečnostnými opatreniami,“ uzavrela Kliská.

 

Rezort zdravotníctva zakázal vývoz liekov, zdravotníckych pomôcok a diagnostických zdravotníckych pomôcok

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies