NADÁCIA AGEL pomáha ľuďom v núdzi: Dalibor z Trenčína sa nevzdal ani po ťažkej autonehode

NADÁCIA AGEL už deväť rokov pomáha ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Za obdobie svojej existencie pomohla stovkám žiadateľov s najrôznejšími životnými príbehmi v celkovej hodnote niekoľko desiatok tisíc eur. V tomto roku je medzi tými, ktorým NADÁCIA AGEL pomohla splniť sen, aj 31. ročný Dalibor Bialeš z Trenčína.

Život Dalibora sa úplne zmenil v roku 2011. Po autonehode,  zlomenine dvoch stavcov s léziou miechy, ostal odkázaný na život na invalidnom vozíku. Nikdy sa však nevzdal, po rehabilitáciách v Národnom rehabilitačnom ústave v Kováčovej si v domácich podmienkach zariadil posilňovňu, v ktorej každý  deň cvičí. Dnes už vďaka cvičeniu a svojej nezlomnosti dokáže dokonca prejsť v bradlovom chodníku cca 12 metrov. Jeho veľkým snom bolo zaobstarať si veslovací trenažér pre vozíčkarov. NADÁCIA AGEL pomohla Daliborovi s jeho zakúpením. ,,To, že mi NADÁCIA AGEL pomohla pri financovaní veslovacieho trenažéra, znamená pre mňa veľkú pomoc. Do mojej posilňovne tak pribudol nový fitness stroj, vďaka ktorému si dokážem precvičiť potrebné svalové partie a neustále pracovať na zvyšovaní mojej kondície“, neskrýval radosť Dalibor. Nové zariadenie si povolaním interiérový grafik pochvaľuje.

,,Sme radi, že sme Daliborovi mohli pomôcť splniť jeho sen, a to obzvlásť v čase Vianoc.  Kúpou veslovacieho trenažéra sme chceli Daliborovi zabezpečiť možnosť pravidelne cvičiť, čo mu v živote uľahčí pohyb na invalidnom vozíku“, uviedla správkyňa NADÁCIE AGEL Ivana Janzová.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa skupiny AGEL SK

martina.pavlikova@agel.sk

+421 911 169 377

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies