Najjednoduchšie sa dá realizovať zneužívanie práva v záujme „akože verejne prospešného odsúdenia“ politicky vybranej persony

Zrejme sudcovia špecializovaného senátu v kauze Kočner si na poslednú chvíľu uvedomili vážnosť situácie a najmä notorický známy Lipšicovsko-politicko-mediálny diktát orgánom prípravného konania, ktorý vyvrcholil tým, že prokurátor len aby do dôsledku splnil politickú objednávku sám hrubo arogantne porušil čl. 2 ods. 2 Ústavy a § 276 ods. 1 Tr. por. podaním nezákonného návrhu na doplnenie dokazovania vyfabrikovanou analýzou.

Sudca sa nikdy nesmie zaoberať médiami, vyjadreniami politikov, verejnou mienkou, ani podľahnúť ich tlaku.

Žiaľ viacerí ústavní činitelia, väčšina ľudí, ale i mnohí poplatní vyšetrovatelia, prokurátori, sudcovia si až potom, keď sa ich vec osobne dotýka uvedomia, že zjavne porušovanie práva aj v kauzách napr. policajnej inšpekcie, Lališa, resp. Kočnera, ktoré sami aj keď len pasívne tolerovali, bolo napokon v konečnom dôsledku aj o nich samotných.

Najjednoduchšie sa dá realizovať zneužívanie práva na viacnásobnom vrahovi, alebo na mediálnym lynčom už dopredu odsúdenej osoby, lebo v záujme „akože verejne prospešného odsúdenia“ politicky vybranej persony už potom netreba dodržiavať právo ani procesnú procedúru.

JUDr. Harabin: Návrh prokuratúry je nulitný

A to je práve ten najľahší spôsob, ako po takomto osvedčenom precedense môžu momentálni držitelia politickej moci zariadiť odsúdenie akéhokoľvek nevinného človeka.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies