Obvinenie Aleny Zsuzsovej vo veci vraždy Basternáka neobstojí ani ako námet na komédiu, nieto ako dôvod na vzatie do väzby.

Po vynesení oslobodzujúceho rozsudku voči Mariánovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej mienkotvorné médiá a politici predviedli verejnosti predstavenie, aké sa v našom miniatúrnom mediálnom priestore často nevidí. Predstierané pohoršenie nad oslobodzujúcim rozsudkom, o ktorom mali vedomosť už pred jeho vynesením, zverejnenie neverejného hlasovania v senáte s cieľom dehonestovať sudcov ŠTS –JUDr. Stieranku a JUDr. Matela striedala úprimná radosť najmä  z okolnosti, že bezprostredne po prepustení z väzby bude Alena Zsuzsová opätovne zadržaná a vzatá do väzby. Samozrejme s dôrazom na konanie vo veci vraždy ex- primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, kde po deviatich rokoch vzniesli Zsuzsovej obvinenie a vo veci prípravy vraždy prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho.

Zvrátené vyšetrovacie verzie mjr. Martina Pučku vo veci vraždy Lászlóa Basternáka

Vraždu primátora Hurbanova riešil, respektíve pripravoval zvrátené vyšetrovacie verzie,  člen vyšetrovacieho tímu, horlivý major Martin Pučko. Podľa prvej jeho verzie, Marián Kočner objednal vraždu Basternáka u Aleny Zsuzsovej a cez vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, mal Marián Kočner zabezpečiť pre Alenu Zsuzsovú zbavenie obvinení a jej beztrestnosť.

Problém nastal, keď Alena Zsuzsová odmietla životnú ponuku vyšetrovateľov NAKA označiť ako objednávateľa Mariána Kočnera a preukázala, že v tom období sa s Kočnerom nepoznala. V tejto veci sa síce nepodarilo Mariána Kočnera ani obviniť, avšak Zsuzsovej to vyšetrovateľ skutočne zrátal.

Keďže prvá vyšetrovacia verzia sa „neujala“, vyšetrovateľ Pučko prišiel s novou verziou. Alena Zsuzsová vraždu sprostredkovala pre Romana Ostružlíka, kandidáta na primátora Hurbanova, ktorý sa v súboji o primátorskú stoličku rozhodol zbaviť politického rivala. V zápale práce si vyšetrovateľ Martin Pučko, nevšimol vážnu okolnosť, že László Basternák v komunálnych voľbách nekandidoval, takže nemohol byť Ostružlíkovým rivalom. Navyše, Ostružlík podal za nehospodárne nakladanie Basternáka množstvo trestných oznámení, čiže od začiatku bolo vylúčené, aby si objednal Basternákovú vraždu. Po zadržaní mal Ostružlík, za krivé svedectvo voči Zsuzsovej prisľúbenú beztrestnosť.

Andruskó mal za krivé svedectvo voči Zsuzsovej prisľúbený nízky trest, Ostružlík beztrestnosť

Trestné konanie vo veci vraždy Lásloa Bsaternáka na Špecializovanom trestnom súde, pracovisku Banská Bystrica prejednáva senát sudcu JUD. Hrubalu. V priebehu dokazovania bolo spoľahlivo svedeckými výpoveďami a inými dôkazmi preukázané, Osružlík nemal dôvod a ani neobjednával vraždu.

Motívom vraždy Lászlóa Basternáka bol biznis s eurofondami

Všetci svedkovia jednoznačne tvrdili, že sa jedná o politickú vraždu. Basternákov prejav, s ktorým sa pripravoval vystúpiť na nadchádzajúcom zjazde SMK, mal zatriasť štruktúrami SMK a zničiť novovzniknutú stranu Most –  Híd.  Svedkovia vyvrátili všetky tvrdenia Andruskóa.

Podľa svedectva objednávka na vraždu Basternáka prišla z parlamentu

Po výsluchoch svedkov a vykonaní veľkého množstva dôkazov, vyšetrovateľ Pučko s dozorovým prokurátorom vyrobili nového svedka zo spoluväzňa Romana Ostružlíka, ktorému prisľúbili prepustenie.

Spoluväzeň Patrik Puška, ale nezvládol naučený part a výpoveď domotal tak, že senát ŠTS, aby sa nerozosmial, doslova musel skloniť zrak. Podľa Patrika Pušku totiž Ostružlík dal zabiť Basternáka preto, že jemu aj Zsuzsovej zmaril kšefty s eurofondami a odhalil ich.

Po incidente s Puškom predseda senátu, rozhodoval uznesením o prepustení Ostružlíka z väzby, avšak senát sudcu Klimenta rozhodnutie zrušil. Hoci konanie bude pokračovať prejednávaním Andruskóovej fikcie 7.septembra 2020, už teraz je zjavné, že všetky jeho tvrdenia sú bludmi bez reálneho základu. Keďže konanie je vedené na základe tvrdenia jediného svedka, ktorým nie je nik ako univerzálny Andruskó, v pozícii svedka bol vypočutý pred súdom, kde na priamu otázku predsedu senátu odpovedal, že Alena Zsuzsová nikdy pred ním nepoužila slovo vražda.

V konečnom dôsledku, každému súdnemu človeku je zrejmé, že ak Roman Ostružlík neobjednával vraždu, Alena Zsuzsová nemala, čo sprostredkovať.

Vzhľadom k priebehu dokazovania, v rámci ktorého senát JUDr. Hrubalu postupoval striktne, priam učebnicovo, v zmysle trestného poriadku, dodržaním všetkých práv účastníkov konania, je viac ako zjavné, že Alena Zsuzsová do väzby za vraždu Lászlóa Basternáka vzatá nebude a takmer s istotou je možné tvrdiť, že sudca bude rozhodovať o väzbe, v súvislosti s trestným konaním prípravy vraždy prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho, na základe žiadosti dozorového prokurátora Mgr. Šúreka.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies