NAKA obvinila Bláhu za popieranie zločinov proti ľudskosti a holokaustu

NAKA: Obvinila poslanca Ľuboša B. z trestného činu popierania zločinov politických režimov
Polícia nateraz nemôže poskytnúť viac informácií

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila poslanca Ľuboša B. z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, popierania zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že polícia nateraz nemôže poskytnúť viac informácií.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry dňa 3.7.2020 obvinil Ľ. B. z trestného činu popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Polícia začala konať na základe trestného oznámenia,“ napísala Bárdyová.

K veci sa vyjadril v rámci svojej tlačovky aj Róbert Fico .Trestné oznámenie na Blahu podala podľa šéfa Smeru-SD europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Podľa vyjadrenia Róberta Fica Blaha je podľa neho obvinený preto, lebo na sociálnej sieti prevzal vymyslený obrázok, na ktorom bola vyobrazená prezidentka Zuzana Čaputová s textom „Žime tak, aby Martin Šmíd nezomrel nadarmo“. Bláha poukázal na to, že chartisti úmyselne šírili vymyslenú informáciu o smrti.„Všetci vieme, že v novembri v roku 1989 bola vymyslená smrť vymysleného človeka, ktorý mal zomrieť pri zásahu polície, len preto, aby bola vymyslená ešte väčšia miera demonštrácií v novembri 1989,“ priblížil Fico.

„Toto komentoval Ľuboš Blaha, že ľudia, nebláznime, predsa nemôžeme takýmto spôsobom ovplyvňovať históriu,“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies