Nedeľník z politických diskusií 02/22

Čo iné, ako dohoda s USA, mohlo zaujímať moderátorov nedeľných diskusií? Stálicou diskusii o nevýhodnej bilaterálnej zmluve je Juraj Krúpa, ktorého už pokojne možno nazvať prepichnutou nafukovačkou, okrem hlúpostí z jeho úst počuť už len fučanie… Po týždni sa na pretras dostal aj vzťah Igora Matoviča s Richardom Sulíkom, tentokrát z pohľadu Sulíka.

Koho zaujíma Sulíkov názor?

Sulík už nemá potrebu vyjadrovať sa k sporom s Matovičom, ktoré zaujímajú už azda len skupinu novinárov, ktorí politiku vnímajú ako telenovelu a Matovič so Sulíkom sú Chuanmi ich príbehov… Podobne nie je potrebné vyjadrovať sa k Sulíkovým vyjadreniam o tom, čo on všetko už nepodporí od zatvárania škôl až po lockdown! Koľko toho už Sulík nepodporil? A aké kompromisy voči Matovičovej zvrátenej politike vôbec vyrokoval? V tejto oblasti ďalej dočúral už len Boris Kollár.

Hlavnou prioritou Sulíka je tzv. daňová brzda, ktorou chce zabezpečiť to, aby štát “už viac nemohol šklbať ľudí, ktorí vytvárajú hodnoty”. Sulíkov názor teda v prvom rade zaujíma milionárom, ktorým prekáža milionárska daň a určite bude zaujímavý aj pre väčšinu podnikateľov, o ktorých peniaze sa chce Sulík postarať!

Názor predsedu strany boháčov s honosným názvom Sloboda a Solidarita zaujíma ešte členku vlády Veroniku Remišovú, ktorá trpí alergiou na Generálneho prokurátora Maroša Žilinku a rada by ho disciplinárne stíhala, čo Sulík oprávnene považuje za prehnanú reakciu. Inak Sulíkov názor a postoj k opatreniam či smerovaniu Slovenska už nie zaujímavý pre nikoho, dokonca ani pre členov jeho strany…

Hlúpa diskusia Krúpu s Kaliňákom a nepripraveným moderátorom

V takmer každej diskusii, kde treba obhajovať dohodu o obrannej spolupráci s USA sa vyskytuje meno poslanca Krúpu, kto s ním ešte nediskutoval a nepočul argumenty o NATO a 23 krajinách, tak nech sa prihlási na vrátnici v nejakej televízií! Zaujímavé, že koľko tento niktoš bez argumentov, plný arogancie dostáva priestoru. To naozaj nemá koalícia iného obhajovateľa nezmyselnej zmluvy okrem tohto hlupáka? Pochopiteľne kádre v OĽaNO došli, ale čo zvyšok osadenstva v koalícii?

Poctu diskutovať s tak nevídanou kapacitou na výhodnosť zmluvy s USA dostal aktuálne bývalý politik Robert Kaliňák, ktorého dianím v diskusii šokovaný moderátor dokonca oslovil poslancom. Stret dvoch arogancií tej politickej a mimoriadne hlúpej moderátor absolútne nezvládol a podľahol emócií, keď mal problém pochopiť, že pokiaľ súd nevyriekne výrok “vinný”, tak aj mimoriadne neobľúbený obvinený, napr. Norbert Bodör, je podľa platného práva SR nevinný!

Hlúposť diskusie dokázal podčiarknuť Kaliňák, pri Krúpovej zmienke o jazykových schopnostiach ľudí na čele polície, si neodpustil poznámku o Matovičovej angličtine! Načo bol tento emočný výlev dobrý? Azda len na klesnutie na úroveň Krúpu, ktorý tentokrát opäť nemal potrebné argumenty, ale len ozbrojenie vlastnou nadutosťou!

Zapierať, zapierať, zapierať!

Robert Fico, predseda Smeru-SD a minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý sa od vzniku SR ešte zle nemal a ako diplomat obracia kabáty podľa potreby, diskutovali o dvoch rôznych zmluvách. Fico hovoril o tom čo je na papieri, Korčok básnil o výhodách, ktoré čierne na bielom nikde nenájdete!

Hlavným argumentom Korčoka na podpis zmluvy je, že USA sú spojenec Slovenska, najdôležitejší člen NATO, a samozrejme má ju podpísanú už 23 štátov a všetci na Východnej hranici aliancie. Výhrady, ktoré voči zmluve sú považuje terajší minister zahraničných vecí za snahu opozície označiť USA, nášho spojenca, za agresora, či dokonca spochybniť členstvo v NATO. Ficove argumenty, ktoré sa zhodujú či už s pripomienkami Generálnej prokuratúry, alebo s pripomienkami verejnosti, označuje Korčok za nezmysly!

Vágnosť a celkovú nezmyselnosť zmluvy najlepšie potvrdil Korčok, podľa ktorého si Fico cielene vyberá len články, ktoré mu vyhovujú! Prečo sa v tej zmluve takéto články nachádzajú? To už Korčok povedať nevie, dôležité je, že USA sú spojenci a zvyšok treba zaprieť!

Naď sa zahral na “ českého žandára“

Juraj Blanár zo Smeru-SD, alebo ak chcete odporca dohody s USA, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa klamal natoľko, že prvé minúty mal minister, politruk, nutkanie skákať opozičnému politikovi do reči. Blanár ho uzemnil slovami: “Pán Naď, neskacte mi do reči, tíško si zapisujte, keď si neviete zapamätať!”

Vtipné na celej situácii bolo, že divák mal možnosť v priamom prenose vidieť Naďovu poslušnosť, ktorý si naozaj začal zapisovať a písal ako “český žandár”. Rokoval Naď s USA o obrannej dohode podobne? Táto zmluva naozaj vyzerá ako príkaz USA, na ktorý Naď a spol. poslušne prikývol ako na Blanárovo uzemnenie.

Argumenty, či už Krúpu, alebo ministra zahraničných vecí, ale aj ministra obrany sú natoľko identické a od začiatku diskusie o zmluve nemenné, že túto zmluvu Slovensko za aktuálnej vlády jednoducho musí podpísať! Krúpa, Korčok, Naď a ďalší už zmluvu pretlačili, hoci nad rámec zmluvy s NATO a bez jasnej argumentácie výhod pre Slovensko!

“Rámcová zmluva” je novou kľučkou tejto vlády, pod ktorú schováva naozaj všetko! Totožným argumentom nakupovali testy a vakcíny z Ruska… Lenže teraz za “rámcovú zmluvu” schovajú bilaterálnu dohodu, ktorá minimálne na 11 rokov umožní na Slovensku fungovať cudzej armáde, a to nie sú milióny eur z „prázdnej špajzy“!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies