Slovenská republika ešte nikdy nebola tak blízko vojny

Podľa amerických New York Times budú na Slovensku cvičení ukrajinskí žoldnieri pre prípadný konflikt s Ruskom. Slovenská republika ešte nikdy nebola tak blízko vojny!

Túto škandalóznu informáciu pre prestížny americký denník potvrdili zdroje z americkej administratívy. Okrem Slovenska sa spomína Poľsko a Rumunsko.

Tak, ako kedysi Američania cvičili afganských muhadžedínov, vrátane Usámu bin Ládina, tak isto chcú cvičiť ukrajinských nacionalistov na boj s Rusmi.

Slovensko by sa tak stalo priamou súčasťou vojenského konfliktu proti Rusku a naše územie sa tak stáva primárnym terčom pre prípadný útok – do tohto nás chcú zatiahnuť Američania!

Prestížne americké médiá by takúto informáciu nevypustili len tak. Slovenská strana musela dať súhlas, aby s našim územím Američania mohli počítať.

Len pripomínam, že Naď v októbri absolvoval zahraničnú cestu v USA. Odkedy sa vrátil, v expresnom tempe odklepol Američanom škandalóznu Obrannú dohodu, ktorá na Slovensku umožňuje americké základne.

Naď zjavne dostal v USA pokyn, aby pripravil pôdu pre vstup amerických vojsk, vrátane inštruktorov, ktorí budú trénovať ukrajinských teroristov v boji s Ruskom.

Slovenská verejnosť sa o takýchto Naďových prísľuboch dozvedá z amerických médií. A naše médiá čušia ako voš pod chrastou. Keby na to neupozornil politológ Eduard Chmelár, tak to budú ďalej ututlávať.

Opakujem – Slovensko ešte nikdy od svojho vzniku nebolo tak blízko vojny. Nemyslím teraz konflikty na druhej strane sveta, dakde v Iraku či Afganistane.

Hovoríme teraz o bratskom slovanskom národe – o Rusku, ktoré vzýval náš velikán Ľudovít Štúr a ktoré nás oslobodilo od fašizmu. O Rusku, na ktorom sme energeticky závislí.

A my sa odrazu z New York Times dozvedáme, že Američania plánujú výcvik ukrajinských zložiek proti nášmu bratskému národu – takýto škandál ešte Slovensko nemalo.

Nielenže chcú naše územie odovzdať Američanom, vyňať ho z našej jurisdikcie a umožniť Američanom navoziť sem, čo sa im zachce – oni nás priamo zaťahujú do vojnového konfliktu s Ruskom.

Vystavujú Slovensko vojenskému nebezpečenstvu a ani sa neráčili vyvolať o tom verejnú diskusiu – toto by si nedovolili ani latinskoamerické junty v 80. rokoch.

Slováci nechcú vojnu s Ruskom! Nechcú, aby tu Američania cvičili ukrajinských teroristov! Nechcú, aby slovenská vláda dojednávala za našimi chrbtami konflikt, ktorý z nás robí terč protiútokov.

Nechceme byť stredoeurópskym „Pakistanom“ americkej armády! Nechceme byť americkým cvičiskom ani americkou základňou!

Ak o tomto vedela prezidentka Zuzana Čaputová a neoznámila to slovenskej verejnosti, je zrelá na demisiu. A ak to ako hlavná veliteľka ozbrojených síl nevedela, potom by mala do sekundy odstúpiť celá vláda.

Tu už končí všetka sranda – idú nám zobrať to najdôležitejšie. Idú nám zobrať MIER!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies