Nepochopiteľné správanie sa pracovnej skupiny Európskeho parlamentu na Slovensku

Monika Beňová:

Dnes prišla na Slovensko pracovná skupina Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) z Európskeho parlamentu. V minulosti bola členkou tohto výboru poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER – SD Monika Beňová. „Vtedy, keď na Slovensko plánovali cestu, sme vždy schvaľovali aj stretnutie členov pracovnej skupiny so zástupcami opozície. Dnes už v tomto výbore nie som. Úprimne, nemala som už silu (a nervy) na neustále útoky voči Slovensku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a iných, neskôr k EÚ privstúpivších krajín,“ uviedla.

Táto pracovná skupina sa však z nepochopiteľných dôvodov nestretla s predstaviteľmi opozície, hoci v Európskom parlamente bola vždy snaha vypočuť všetky názory, preto návšteva tak vlastne spochybnila úmysel a podstatu tejto misie.

„Požiadala som aj dnes vedúcu pracovnej skupiny, aby prehodnotila program a zaradila doň, tak ako sme to robili v minulosti, aj lídra opozície, ktorého strana je zastúpená mnou a mojimi kolegami v druhej najväčšej frakcii. Ak k takémuto stretnutiu nebude ochota, budem o nevyváženosti a nekorektnosti misie informovať predsedu výboru LIBE a členov predsedníctva Európskeho parlamentu.

Slovensko nie je banánová republika a takýmto prístupom sa dôvera v objektívnosť naozaj nebuduje,“ uzavrela Monika Beňová.

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies