Nespokojní občania s vládou Igora Matoviča zaplnili dnes aj námestie v Banskej Bystrici

Naprieč celým Slovenskom a prakticky v každom krajskom meste konali sa dnes protesty občanov nespokojných s vládou Matoviča. V Banskej Bystrici mal byť protest pôvodne apolitický, napokon usporiadateľ odovzdal slovo aj zástupcovi politickej strany ĽSNS, ktorý poukázal z pohľadu poslanca NR SR na nebezpečnosť krokov vládnej koalície a jej ústavnej väčšiny.

Rastislav Schlosar hovoril o nebezpečenstve opakovaného predlžovania núdzového stavu, o príslušných paragrafoch, ktoré výrazne okliešťujú občianske práva. V prestávke medzi rečníkmi, usporiadateľ Miroslav Belička ponúkol pár príbehov z praxe s poukázaním na zdravý rozum s apelom na skutočnosť, že v niektorých prípadoch je užitočná aj cesta späť. Najmä v prípadoch nastolenia nesprávnej cesty.

Druhým z rečníkov bol bratislavský aktivista Marek Šoun, ktorého vystriedal predseda SHO Robert Švec a postupne ďalší rečníci, ktorí v minulosti vystúpili v súvislosti, či už s kauzou Gorila alebo navodenie výhod v oblasti priamej demokracie.

Na proteste v Banskej Bystrici zaznela aj zaujímavá informácia ohľadom letiska Sliač a jeho civilnej časti, ktorá definitívne skončila a prešla komplet pod ministerstvo obrany. Tento prevod letiska, resp časť, ktorú vlastnil kraj prostredníctvom BBSK sa započal už v roku 2013 na podnet Pelleginiho, ktorý presadil vtedajšieho župana Maňku. Maňka podiel letiska v roku 2013 predal za 1 euro ministerstvu dopravy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies